Avustralya’nın en küçük bölgesi ancak en büyük adası Tazmanya’nın en büyük üzüm bağlarından biri olan Devil’s Corner’ın tüm yıla yayılan çeşitli etkinliklerinin de düzenlenebileceği, gözetleme kulesi ve şarap tadım merkezi yapılarını oluşturmak için, giderek mimaride kalıcı bir yapı elemanı haline gelen, nakliye konteynerleri kullanıldı.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Freycinet Yarımadası’nın eşsiz manzarasına bakan bir tepenin üzerinde yer alan konteyner binalar, Avustralya’lı mimarlık ofisi Cumulus Studio tarafından, Brown Brothers Şarapçılık için gözetleme kulesi, şarap tadım merkezi ve gıda pazarı olarak, farklı bir kullanım için yeniden tasarlanmışlardır.

 

 

 

 

 

 

Devil’s Corner Lookout ve Cellar Door olarak adlandırılan yapılar üzüm bağlarına gelen ziyaretçilere yeni bir turizm deneyimi sunuyor. Bir avlu alanı etrafında toplanan ve soluklanma olanağı sağlayan şarap tadım merkezi ve gıda pazarı, benzer estetik ve malzeme aracılığı ile zamanla bir araya gelen geleneksel çiftlik / kırsal yerleşimin çağdaş bir yorumunu oluşturmaktadır.

 

 

 

 

 

 

 

Ahşap ile kaplanan, ekonomik nakliye konteynerleri kullanılarak inşa edilen iki yapı, şarap ve yiyecek tadımı için yarı korunaklı bir alan sağlarken aynı zamanda üzüm bağları için de gözetleme noktasıdır.

 

 

 

 

Kaynak : www.yesilodak.com

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir