Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkan Vekili İlyas, hayata geçirilen 210 projenin kentin çehresini ve kimliğini değiştirdiğini belirterek, yaşanan değişimi görmeyenleri kör olarak niteledi.

Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkan Vekili İlyas Şeker, Bekirpaşa Belediye Başkanı Abdullah Köktürk ile birlikte, AK Parti İl Başkanı Zeki Aygün ve parti yöneticilerine Bekirpaşa’da yapılan çalışmaları tanıttı. Bekirpaşa’da Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan inceleme turunda, Adnan Menderes Bulvarı (kanal boyu), Demokrasi Kavşağı (Kandıra Kavşağı) ve Doğu Kışla Gençlik Parkı gezildi. Yapılan çalışmaları AK Parti İl Başkanı Zeki Aygün ve parti yöneticilerine tanıtan Büyükşehir Belediye Başkan Vekili İlyas Şeker, Kocaeli’ne 4 yılda yapılan hizmetlerin bütün ülkeye örnek teşkil ettiğini anlattı. İlyas Şeker, “Daha düne kadar bu hizmete muhtaç, cadde ve sokaklarına girilemeyen, altyapıdan yoksun bir yerdi. Çevre kirliği, hayati önem taşıyan araçların görev yapamayışı insan hayatını etkiliyordu. Oysa bugün, kültür ve sosyal yaşamı canlandıracak projeler tek tek hayata geçiyor. Kocaeli hayata geçirilen 210 proje ile çehresini ve kimliğini değiştirdi. Bunu görmeyenler kördür” dedi.

HİZMETLER 20 YILI KATLADI

Büyükşehir Belediye Başkan Vekili İlyas Şeker ve Bekirpaşa Belediye Başkanı Abdullah Köktürk’ten çalışmalar hakkında detaylı bilgi alan AK Parti İl Başkanı Zeki Aygün ve il yöneticileri, hayata geçirilen projeleri beğendi. Aygün, Türkiye’de 4 yılda üretilen hizmetlerin, daha önceki 20 yılı katladığını belirterek, eğitimde, sağlıkta, turizmde, ulaşımda büyük kalkınmalar yaşandığını ifade etti. Aygün, “Türkiye AK Parti dönemi ile şaha kalkmıştır. Sadece Bekirpaşa’da yapılan hizmetler, geçmiş dönem ile aradaki farkı göstermeye yeter. Eğer 20 yılda yapılandan daha fazla değilse, çıkıp özür dilerim. Ama gelişen ve değişen Türkiye büyük hamleler yapmıştır. Geçmiş dönemlerde her yıl bir okul yapılmış olsaydı, bugün eğitim sorunu yaşamazdık” diye konuştu.

BEKİRPAŞA PARK İLE ŞENLENECEK

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından Doğu Kışla arazisine inşa edilen Gençlik Parkı, bu yaza hizmete açılarak, Bekirpaşa’ya renk katacak. Havuzları, oyun grupları, spor tesisleri, alış-veriş merkezleri, parkları ve her türlü sosyal etkinliğin yapılabileceği yeni yaşam merkezi haline dönüşecek. Toplam 56 bin 817 metrekarelik alanda kurulan parkta 2 futbol sahası (27.45 m x 47.75 m) ve çift taraflı tribün, 2 basketbol sahası (17 m x 30 m) ve çift taraflı soyunma odalı tribün, kafeterya binası (200 metrekarelik teraslı), kafeterya binası (130 metrekarelik teraslı) ve kafeterya servis binası (130 metrekare), 25 adet İşyeri (25 metrekarelik), 10 adet tekli işyeri (25 metrekarelik), çok amaçlı meydan ve asker meydanı (20.000 metrekare), 183 araçlık otopark, yapay gölet (4 bin 500 metrekare), havuz, çocuk oyun grupları, tırmanma tepeleri, paten rampası, yeşil alanlar, yürüyüş yolları (renkli asfalt), güneş enerjisi ile çalışan aydınlatma elemanları bulunuyor.

PROJELER SÜRÜYOR

Demokrasi Kavşağı denilen Kandıra sapağında ise çalışmalar tamamen bitti. Büyükşehir Belediyesi kavşağa yön tabelası ve çevre düzenleme çalışmaları yapacak. Gidiş-geliş iki şeritli olacak olan Adnan Menderes Bulvarı (kanal boyu) ise, çevre düzenlemesi ve ışıklandırma çalışmaları tamamlandığında örnek bir bulvar olacak. Çirkinlik abidesi olarak yıllardır sorun olan kanal boyu bu çalışma sayesinde çağdaş bir görünüme kavuşup, cazibe merkezi haline gelecek.

Kaynak: Yeni Şafak

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir