Keçiören’in simgeleri arasına Saat Kulesi de eklendi. Selçuklu mimarisinin özelliklerini taşıyan 30 metre yüksekliğindeki saat kulesinin üzerine Sivas’ın Divriği ilçesindeki tarihi Ulu Cami ile Darüşşifa yapılarındaki motifler işlendi.

SELALELERİ, Estergon Kalesi ve teleferiği ile tanınan Ankara’nın Keçiören ilçesine, belediye tarafından yaptırılan saat kulesi, İzmir’deki tarihi saat kulesine benzerliği ile dikkat çekiyor.

kecioren.jpg

Keçiören Belediyesi tarafından Etlik semti Giresun Caddesi’ndeki Fatih Sultan Mehmet Parkı’na yaptırılan saat kulesinin inşaatı tamamlandı.

İzmir’deki tarihi saat kulesine benzerliğiyle dikkat çeken kulenin 4 köşesine yerleştirilen saat çalışmaya başlarken, alt kısmına yapılacak olan 2 katlı kafeterya için çalışmalar sürüyor.

Selçuklu mimarisinin özelliklerini taşıyan 30 metre yüksekliğindeki saat kulesinin üzerine, Sivas’ın Divriği ilçesindeki tarihi Ulu Cami ile Darüşşifa yapılarındaki motiflerin işlendiğini belirten yetkililer, yapının, ilçenin yeni sembollerinden biri olduğunu söylediler.

Keçiören Belediye Başkanı Turgut Altınok, ilçenin cazibesini artıracak prestijli projeler ortaya koyduklarını belirterek, “İzmir’deki saat kulesi nasıl bir simge haline gelerek İzmir’e ayrı bir güzellik katmışsa, Keçiören’deki saat kulesi de ilçemiz için bir simge olacaktır” dedi.

Açılışı önümüzdeki günlerde yapılacak olan saat kulesinin, ilçe halkı tarafından büyük ilgi gördüğünü dile getiren Altınok, Keçiören’in çehresinin hızla değiştiğini vurguladı.

Kaynak: Hürriyet

2 Comments

  1. Bence ipini tutmuş keçisini gezdiren Keçiören belediye başkanının heykeli daha bir simgesel olurdu… ama neyin simgesi ona siz karar verin.

  2. Bu simgelerden Keçiören de o kadar çok var ki… Adeta ülkenin “milli” imaj merkezi gibi çalışıyorlar. Kendi estetik bakışlarıyla ulu orta imaj inşa ediyorlar.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir