Adını taşan dereleri ve sel baskınları ile duymaya alışık olduğumuz Kağıthane dönüşüm sürecine girdi. Kamunun hayata geçirdiği ulaşım ve alt yapı yatırımları sonrasında bölgede ofis ve alışveriş merkezi yatırımları başladı.

Bir zamanlar adını taşan dereleri ve sel baskınları ile duymaya alışık olduğumuz Kağıthane, kapsamlı bir dönüşüm sürecine girdi. Bir yandan kamunun yatırımları diğer yanda özel sektör yatırımları hızla devam ediyor. İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve Kağıthane Belediyesi, bölgeye ilişkin planlama çalışmalarını tamamlarken özel sektörde yeni projelere start vermeye hazırlanıyor. İnşaat şirketleri Cendere Vadisi üzerinde yer alan eski fabrika alanlarını satın alıyor ya da arsa sahipleriyle kat karşılığı anlaşıyor. Yakın bir gelecekte Kağıthane nitelikli konut, ofis ve alışveriş merkezi projeleriyle, ticaret, kültür, sanat, spor, festival ve fuar merkezine dönüşecek.Ulaşım yatırımları çekim merkezi yaptı
Büyükdere-Maslak aksında yükselen gökdelenlerin gölgesinde kalan Kağıthane ulaştırma yatırımlarıyla dikkatleri üzerine çekiyor. İstanbul’un merkezinde yer almasına rağmen ulaştırma ve alt yapı yatırımlarının eksikliği nedeniyle ikinci planda kalan Kağıthane, artık gözde yatırım alanına dönüştü. İBB’nin 7 Tepe’ye 7 Tünel projesi kapsamında inşa ettiği Dolmabahçe – Kağıthane tüneli kısa bir süre içinde açılacak. Kağıthane’nin metroyla Beşiktaş ve Metris’e bağlanması planlanıyor. Levent-Maslak metrosu Seyrantepe üzerinden ilçeye ulaşacak. Devam eden yatırımlar arasında ise Cendere Yolu’nun genişletilmesi ve Zincirlidere – Levazım otoyol tünel projesi bulunuyor.

Kaynak: Emlak Sabah

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir