Mimarlar Odası Ankara Şubesi’nin Saraçoğlu Mahallesi mücadelesi, toplumun her kesiminden destek görüyor.

 

 

 

 

 

 

 

İyi Parti Ankara İl Başkanlığı STK’lardan Sorumlu Başkan ve Başkan Yardımcıları,  Mimarlar Odası Ankara Şubesi’ni restorasyon adı altında inşai çalışmalar yürütülen ve telafisi imkansız zararlar verilen Saraçoğlu Mahallesi hakkında bilgi almak ve  işbirliği için ziyaret etti.

 

 

 

İYİ Parti temsilcileri Sadullah Ertekin,Selen Kılıçaslan, Bahadır ilgen ve Figen  Merdivanlı’yı, Mimarlar Odası Ankara Şube Başkanı Tezcan Karakuş Candan, Mimarlar Odası Ankara Şube Sekreteri Nihal Evirgen kabul etti.

 

 

 

Ziyarette  İyi Parti heyeti, Saraçoğlu Mahallesi’nin  gelecek nesillere özgün değerleri korunarak  bırakılması ve kamusal yaşama kazandırılması için  Mimarlar Odası Ankara Şubesiyle dayanışma içinde olacaklarını belirtti.

 

 

 

Heyet,  siyaseti Saraçoğlu Mahallesinin özgün değerinin korunması için parti olarak harekete geçericeklerini, kente dair her konuda, Saraçoğlu Mahallesi başta olmak üzere, Ulus Tarihi Kent Merkezi’nde de Mimarlar Odası Ankara Şubesi ile  birlikte çalışmak istediklerini vurguladı.

 

 

 

Mimarlar Odası Ankara Şube Başkanı Tezcan Karakuş Candan ve Şube sekreteri Nihal Evirgen de , Saraçoğlu Mahallesi’ne ilişkin yürütülen mücadele için bilgilendirme yaptı.

 

 

 

Candan ve Evirgen, Saraçoğlu Mahallesi’nin değerini anlatmak üzere  yaptıkları rehberli gezilere, siyasetçilerinde katılması gerektiğini belirterek,  alanda gezerek yerinde tespit yapmanın ve sürece sahip çıkmanın  önemine değindi.

 

 

 

 

Kaynak : Mimarlar Odası Ankara Şubesi 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir