Tüketici Dernekleri Federasyonu (TÜDEF) Genel Başkanı Ali Çetin, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek’in, Mayıs 2007’de, Ankara Yukarı Dikmen Mahallesi’nde, asgari vergi beyan değeri 895 bin lira olan bir konut satın aldığını öne sürerek “Gökçek, servetinin kaynağı konusunda kamuoyunu ve tüketicileri ikna edemezse, hakkında şaibeli ve haksız mal edinmekten suç duyurusunda bulunacağız” dedi.

Çetin, cuma günü düzenlediği basın toplantısında, Gökçek’in malvarlığına ilişkin iddialarda bulundu. TÜDEF ile Gökçek arasında sonuçlanan ve süren davalar olduğunu ifade eden Çetin, Gökçek’in bu süreçte mahkemeye gönderdiği mal beyanlarında, “malvarlığını 2008 yılı itibariyle ayda 7 bin 356 lira maaş, bir adet konut, 560 metrekare Pursaklar’da arsa, eşine ait 808 lira emekli maaşı olarak açıkladığını, araç, hisse, borç, kredi ve alacağı olmadığını” beyan ettiğini kaydetti. Gökçek’in beyan ettiği bu gelirine karşılık 5 Mayıs 2007’de “1 trilyon lira değerinde bir mesken” aldığını belirten Çetin, “Söz konusu daire, Yukarı Dikmen Mahallesi Turan Güneş Bulvarı’nda bizzat İ. Melih Gökçek adına kayıtlıdır” dedi.

Kalitesiz kömür
Seçim çalışmalarını sürdüren CHP’nin Ankara Büyükşehir Belediye Başkan adayı Murat Karayalçın ise Gökçek’in, arsenik ve kükürt oranı yüksek kalitesiz kömürleri dağıtarak, Ankaralıları adeta ölüme mahkûm ettiğini öne sürdü. Gökçek’in Ankara’ya kirli su getirdikten sonra şimdi de havasını kirlettiğini vurgulayan Karayalçın, “Geleceğimiz için Gökçek belediye yönetiminden gönderilmelidir” açıklamasında bulundu. Karayalçın, seçildiği takdirde, Dikimevi ile Siteler arasında 4 kilometrelik mesafeye metro şebekesi inşa edeceklerini de söyledi.

Kaynak: Referans

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir