Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, bazı büyük gazetelere ilan veren inşaat firması G.G’nin, Dikmen Vadisi ve Güneypark’ta insanları ev sahibi yapmayı vaat ettiğini belirterek, “Hiç kimseye taahhüdümüz yok” dedi.

Vatandaşların, bu ilanları Büyükşehir Belediyesi verdi sanarak, söz konusu firmayla satış protokolleri imzaladığını ifade eden Gökçek, şöyle konuştu:

“Dikmen 4. ve 5. etaptan 120 metrekare daire sözleşmesi imzalanıyor, ’Size bu alandan arsa satabiliriz, Büyükşehir Belediyesi ile sözleşme yaparsınız ve hemen dairenize sahip olursunuz’ deniyor. Bizim kentsel dönüşüm alanlarımızı kendi arsasıymış gibi kendisi satıyormuş gibi vatandaşa takdim ediyor.”

Gökçek, vatandaşlardan dikkatli olmalarını ve belediyeye sormadan alışveriş yapmamalarını istedi.

Konuyla ilgili Cumhuriyet Başsavcılığı, Sanayi ve Ticaret Bakanlığı ile Ankara Ticaret Odası’na başvuruda bulunduklarını bildiren Gökçek, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin hiçbir yere ve hiç kimseye konut taahhüdü yok. Ankara Büyükşehir Belediyesi olarak halkı ikaz ediyoruz. Gerek Dikmen Vadisi’nde gerekse herhangi bir Ankara’daki kentsel dönüşüm bölgesinde kendilerine arsa ve daire sattığını iddia eden kişiler varsa mutlaka vatandaşlarımız Ankara Büyükşehir Belediyesi’ne müracaat ederek işin doğrusunu öğrenmeliler. Emlak Daire Başkanlığımız bu konuda her zaman vatandaşlarımızı aydınlatmaya hazır.”

Kaynak: Hürriyet

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir