Gemlik Belediyesi tarafından yaptırılacak olan Modern Çarşı’nın temeli, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik ve Gemlik Belediye Başkanı Mehmet Turgut tarafından törenle atıldı.

Törene Bursa Valisi Nihat Canpolat ve Gemlik Kaymakamı Mehmet Baygül’ün yanı sıra, AK Parti Bursa milletvekilleri Hayrettin Çakmak, Mehmet Altan Karapaşaoğlu, Mehmet Emin Tutan, Mehmet Tunçak, Ali Kul, Canan Candemir Çelik, Mehmet Ocaktan, Ali Koyuncu ve Sedat Kızılcıklı ile birlikte AK Parti İl Başkanı Cafer Yıldız, İlçe Başkanı Enver Şahin, Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Hikmet Şahin, sivil toplum örgütü yöneticileri, belediye meclisi ve il genel meclisi üyeleriyle, çok sayıda partili ve Gemlikliler katıldı.

10 bin metrekare alan üzerine inşa edilen ve 10 milyon YTL’ye mal olacak olan Modern Çarşı ve Alışveriş Merkezi inşaatı hakkında bilgi veren Belediye Başkanı Mehmet Turgut, bodrum katında 120 araç kapasiteli otopark ve sığınağın bulunacağı binanın zemin katında 50 dükkan ve bir banka şubesinin yer alacağını kaydetti. 1. katta 7 dükkan 1 market, 2. katında 22 dükkan, 3. katında da açık yemek yerleri, oyun salonu, kuaför, restoran ve teras bulunacak olan çarşı ve alışveriş merkezinin 4. katında da sinema salonlarının olacağını vurgulayan başkan Mehmet Turgut, ‘Cazibe Merkezi’ olarak nitelendirdiği projenin Gemlik’e prestij kazandıracağını söyledi. Bu projenin Gemlik’in gelmiş geçmiş en büyük projesi olduğunu anlatan Başkan Turgut, Gemlik Belediyesi’nin trilyonluk borçlu durumlardan, trilyonluk yatırım yapar hale geldiğini vurguladı. Turgut, temel atma töreninin ardından Çukurbahçe mevkiine bir de halı saha temeli atacaklarını sözlerine ekledi.

Kaynak: Zaman

3 Comments

  1. açıkça belediye bu konuda maalesef yeteneksiz .nasıl olurda 5 yılda bu çarşı tamamlanıp bir türlü açılamaz.buda maalesef bizim insanımızın basiretsiz kişileri başa getirmesinden kaynaklanıyor .

  2. Çok iyi oldu bu alIşverişmekezinin yapIlması…en azındna belki daha çok İş İmkanları saglancakk öyle olmasını dİlerim..eyLüle kadar açIlması lazım

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir