Keçiören Belediyesi, ilçeyi daha yeşil hale getirebilmek için gecekondu alanlarını ağaçlandırmaya başladı. Atapark Mahallesi’ne bin 500 fidan dikildi.

gckndrmn.jpgAğaç ve yeşil sevgisini topluma yayarak Keçiören’i daha yeşil hale getirmek için kolları sıvayan Keçiören Belediyesi çeşitli kurum ve kuruluşların da işbirliğiyle çalışmalarını sürdürüyor.

Bu işbirliği çerçevesinde Keçiören’deki öğrenciler ve sivil toplum kuruluşlarının da katılımıyla gecekondu alanı olan Atapark Mahallesi’nde bulunan 22 dönümlük alana 1500 fidan dikildi. Fidan dikimine Keçiören Kaymakamı Mustafa Güler ve Keçiören Belediye Başkanı Turgut Altınok’un yanı sıra öğrenciler ve vatandaşlar da katıldı.

TOPLUMSAL BİLİNÇ ÖNEMLİ

Türkiye’deki 63 ilden daha büyük bir kent olan Keçiören’i daha yeşil ve daha yaşanılabilir hale getirmek için çalıştıklarını kaydeden Keçiören Belediye Başkanı Turgut Altınok, bu amaçla kurum ve kuruluşlarla işbirliği yaparak halkın toplumsal bilincini geliştirmeyi, özellikle de öğrencileri bu konuda duyarlı hale getirmeyi belediye olarak hedeflediklerini belirtti.

Keçiören Belediye Başkanı Turgut Altınok, “Kentlerimizi daha yeşil yapmak ve daha güzel bir çevrede yaşamak elimizde. Eski dönemlerde orman açısından zengin olan Başkentimizi yeniden o günlere döndürmek için elbirliğiyle çalışmalı ve milli seferberlik ilan ederek ülkemizin her tarafına ağaç dikmeliyiz. Bu fidanları dikmek kadar, korumak ve sulamak da büyük önem taşıyor.

Kaynak: Hürriyet

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir