EXPO tartışmasına Yolgörmez de katıldıİzmir Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Ekrem Demirtaş’ın sözleriyle başlayan EXPO 2015 tartışması büyüdü.

Yolgörmez, EXPO’nun kaybedilmesiyle ilgili kendisini eleştiren İTO Başkanı Ekrem Demirtaş için, “Kendi meclis üyelerine zorla ilan verdirdi” diyen İl Genel Meclisi Başkanı İsmail Yılmaz’a yazılı cevap verdi, ’Vefa’nın anlamını bilmemekle suçladı.

İTO Meclis Üyelerinin ilan vermesine kendisinin ön ayak olduğunu ifade eden Coşkun Yolgörmez, fikrin oylamanın ardından verilen yemekte aralarında Meclis Başkanı Necip Kalkan’ın da bulunduğu grupta konuşulduğunu, dönüş yolunda ise ilanın şekli üzerinde tartışıldığını ve 150 üyenin aralarında para toplamasıyla verildiğini belirtti. İTO Yönetim Kurulu Başkanı Ekrem Demirtaş’ın, EXPO konusunu 16 yıldır takip ettiğini ve fikri ortaya atan ilk kişi olduğunu dile getiren Yolgörmez, “Demirtaş’ın, EXPO konusunda geceli gündüzlü ne kadar çok çalıştığını en yakından bilen insanlarız. Paris’te oylamanın ardından ne kadar üzüldüğünün de en yakın şahitleriyiz. Biz gazetelere 150 üyemizin imzasıyla ilan vererek başkanımızı motive etmek istedik, ancak sanırım bazılarının motivasyonunu bozduk. Kimse bizi istemediğimiz bir şeyi yapmak için zorlayamaz. İsmail Yılmaz’ın sözleri gerçeği yansıtmadığı gibi son derece çirkindir” dedi.

ELEŞTİRİ BOMBARDIMANI

Meclis Üyeleri olarak, Ekrem Demirtaş’a teşekkür etmek istediklerini belirten Yolgörmez, “Bizim yaptığımız kadirşinaslıktır, vefadır. Böyle bir ilan verilmesi alkışlanacak bir şeydir. Ancak İsmail Yılmaz’ın kurum birlikteliğinin, vefanın anlamını bilmediğini anladık. Yılmaz, EXPO’yu son bir yılda öğrenip, sadece ülke gezmekten başka bir şey yapmamıştır. Böyle bir kişinin bizim yaptığımız hareketler, verdiğimiz ilanlar üzerine söz söylemeye hakkı yoktur. Gezdiği ülkelerin başkentlerini ve kaldığı otellerin ismini telaffuz etmekte zorlanan kişilerin hiç konuşmaması gerekir. ’İzmir sevdalısı’ diye dolaşanların kaç para harcırah aldıklarını merak ediyorum. Demirtaş’ı eleştirmek yerine İzmir’e bugüne kadar ne kazandırmışlar onları açıklasınlar” diye konuştu.

Kaynak: Hürriyet

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir