Denizli Belediyesi, Kentsel Dönüşüm Projesi çerçevesinde Aktepe Mahallesi’nde 250 konutun bulunduğu alanı kamulaştırarak, toplu konut yapma kararı aldı.

Ancak buradaki bir grup vatandaş, belediyenin kendi arsa ve evlerini düşük fiyata alıp, konut yaparak kendilerine daha pahalı satacağını iddia ederek eylem yaptı.

150 KİŞİ PROTESTO ETTİ

Belediye önünde toplanan yaklaşık 150 kişi, Başkan Nihat Zeybekci ile görüşmek istedi ancak izin verilmedi. Aktepe Muhtarı Mehmet Örki, yetkililerle görüştü konu hakkında mahalle halkının beş gün boyunca bilgilendirileceğini söyledi. Örki’ye de tepki gösteren mahalle halkı, Başkan Zeybekci’yle görüşmeden bir yere gitmeyeceklerini açıkladı.

BİLGİ VERİLECEK

Daha sonra gelen Belediye Başkan Yardımcısı Hasan Erhan Çalışkan, mahalle halkının 40’ar kişilik gruplar halinde beş gün bilgilendirileceğini söyleyerek, “Vatandaşlarımız söylentilere göre davranıyor. Ortada kesinleşen bir şey yok. Kentsel Dönüşüm Projesi kapsamında 448 kişinin evini yıkıp, toplu konuta taşıdık. Bin 550 kişi ile daha anlaştık. Başta bu insanlarımız da isyan etti ama şimdi modern konutlarda oturuyorlar ve durumlarından çok memnunlar. 250 vatandaşımız ile mutlaka uzlaşma sağlayacağız” dedi.

Kalabalık, belediye önünden ayrılarak valiliğe kadar yürüdü, buradan da dağıldı.

Kaynak: Hürriyet

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir