Köprü uzmanı Altok Kurşun, Antalya’daki köprülü kavşakları topa tuttu. Kurşun, “Almanya’da tarlalarda traktörlerin geçmesi için yapılan köprüler bile bir sanat eseri. Ama bizim köprülerimiz sanki milattan önce kalma. Alel acele yaptıkları köprülü kavşaklar patır patır dökülüyor. Sorunca da kamyon çarptı diyorlar. Köprüler için emek lazım” diye konuştu.

kavsakb-16mayis.jpg

BÜYÜK İDDİA

Mimar Sinan’ın 500 yıldır sapasağlam duran köprülerini örnek veren Kurşun, sağlam köprülerin aynı zamanda güzel olduğunu savundu. Öte yandan Antalya’daki köprülü kavşaklardan biri olan Falez Kavşağı’nın aynalarından düşen beton blokları, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın Antalya ziyareti sırasında gizlemek için üzerine Türk bayrağı asıldığı iddia edildi.

Kaynak:Antalya Haberler

2 Comments

  1. Antalya’da yapımı sırasında çok tartışmalar yaşandı bu kavşak alt geçişleri için. Karayolları heçisişini öne alan, yaya hareketlerini ikinci plana atan vandal şehircilik anlayışının bir ürünü olarak bu düzenlemeler yapıldı. Örnek Şarampol alt geçit kavşak, iki yakasındaki ticareti, yaya kaldırımlarını yok etti. Yayalaştırma yerine tam kavşakta bir delik ve aslında insan dolaşımları açısından büyük bir engel. Yanlış ama o fikri o sırada dinleyen olmadı şimdi antalya’nın özelliğini daha fazla bozan bir kent alt yapısı olarak karşımızda. Üstelik bizim bütçemizle.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir