Büyükşehir Belediyesi’nin düzenlediği bahçıvanlık kurslarının ilk dönemi 81 kişinin katılımı ile başladı. Büyükşehir Belediyesi’nden yapılan yazılı açıklamaya göre, Çevre Koruma ve Kontrol Daire Başkanı Hatice Akgül, 3 dönem sürecek olan kurslarda toplam 310 kişinin eğitim alacağını bildirdi.

Akgül, “Bahçıvanlığın okulu yok. Ama bizim kurslarımız sonrasında bu alanda da çeşitli çalışmalar başlatıldığını sevinerek görüyoruz. Büyükşehir Belediyesi olarak, Başkent’te yaşayıp evinin ya da yazlığının küçük bir bahçesinde, balkonunda, terasında yetiştirmek istediği çiçek ve bitkileri hem tanımak hem de bilinçli üretim yapmak isteyen herkese kapılarımız açık” dedi.

TEORİK BİLGİLER: Öncelikle “Toprak Bilgisi” konusunun işlendiği kurslarda 5 gün boyunca teorik ve teknik bilgiler verilecek, son 3 gün ise Büyükşehir Belediyesi’ne ait seralar, Söğütözü Fidanlığı ve Ankara’nın büyük parklarında uygulama yaptırılacak.

HEM HOBİ HEM MESLEK:
Akgül, hobi olarak bahçıvanlık kurslarına katılan vatandaşların yanı sıra meslek edinmek isteyen gençlerin de büyük ilgi gösterdiğini ifade etti. Ücretsiz olarak düzenlenen ve 5’inci yılına giren kursların ilk dönemi, 7 Mayıs 2008 tarihine kadar sürecek.

Kaynak: Hürriyet

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir