Büyükşehir Belediyesince boşaltılan İskitler’deki sanayi sitesi balicilerin ve gaspçıların mekanı oldu. Vatandaş korkulu günler yaşıyor.

BÜYÜKŞEHİR Belediyesi’nin kararıyla boşaltılan İskitler’deki sanayi sitesi, tinerci ve gasp çetelerinin yuvası haline geldi. Çevre sakinleri gasp yapan kişilerin çete bağlantılı olduklarını söylüyor. Bölgede tutunmaya çalışan esnaf ise en çok balicilerden ve hırsızlık olaylarından şikayetçi olduklarını söyledi.

Her geçen gün çoğalıyorlar

Büyükşehir Belediyesi’nin işyerlerini boşalttıktan sonra yıkmamasından dolayı bu mekanların suçun barınağı olduğunu anlatan emekli öğretmen Barış Yolcu şunları söyledi: “Birkaç defa semt karakoluna sorduğumda bu kişilerin aradığı söyleniyor. Doğrusu çok şaşırıyorum. Bu isimler ve bu isimlerin çalıştırdığı yankesiciler ve toplumun düzenini bozan gençler Yeni Turan İlköğretim Okulu önünde ve İskitler Endüstri Meslek Lisesi arkasında terör estirmeye günü birlik devam ediyorlar. Semtimiz çevresinde bulunan küçük sanayi işletmeleri Büyükşehir tarafından dayatma yoluyla boşaltılınca, oralara malum şahıslar yerleşti. Sonrasında ise bu kişiler yerleşim bölgelerinin arasına sıkışan gecekonduları kendilerine mekan edindiler. Bu bölgeler beş yıldır temizlenmeyi beklerken aksine her geçen gün çoğalıyor.

Yıkık binalarda fuhuş yapılıyor

Bu çetelerin okula giden çocuklardan da haraç istediğini anlatan Barış Yolcu “O kadar ki okula gönderdiğimiz evlatlarımızın harçlıklarını gasp ediyorlar. Bu konuda semtimizde bulunan üç okulun idarecisinden bilgi alınabilir” dedi. Yıllardır yıkılmayı bekleyen sanayi de fuhuş da yapıldığı ortaya çıktı. Mekanı bilen araçlar kadınların yanına gelerek pazarlık yaptıktan sonra anlaşırlarsa bu mezbele işyerlerinde fuhuş yapıyor. Altındağ Emniyet Müdürlüğü yetkilileri ise söz konusu bölgeden asayiş konusunda kendilerine bir şikayetin gelmediğini bildirdi.

Kaynak: Hürriyet

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir