Altındağ’da 3 bin 500 aile tapu sevinci yaşadı. Tapu dağıtım töreninde konuşan Altındağ Belediye Başkanı Veysel Tiryaki, tapu dağıtımının bölgedeki imar sorununun yıllardır çözümsüz kalmasından dolayı geciktiğini söyledi.

ALTINDAĞ’ın en büyük mahallesi olan Başpınar’da tapu sevinci yaşandı. Yaklaşık 20 bin nüfusu olan mahallede yaşayan 3 bin 500 aileyi temsilen 150 aileye tapuları, Altındağ Belediye Başkanı Veysel Tiryaki’nin katıldığı bir törenle verildi.

Kaşgarlı Mahmut İlköğretim Okulu bahçesinde düzenlenen törene Başkan Tiryaki’nin yanı sıra AKP Altındağ İlçe Başkanı İdris Atalay, belediye başkan yardımcıları Balamir Gündoğdu, Gökalp Yılmaz, belediye meclis üyeleri ile mahalle muhtarı ve çok sayıda mahalle sakini katıldı.

Tapular imara takıldı

Tiryaki, tapu dağıtımının bölgedeki imar sorununun uzun yıllar çözümsüz kalması nedeniyle geciktiğini söyledi. “Bu bölgenin imar planı daha önceki yıllarda çizilmiş. Ama burada sadece iki kata izin verildiği, yollar açılmadığı ve alt yapı çalışmaları yürütülmediği için hiç bir müteahhit buraya girmemiş, inşaat yapmamış” diyen Tiryaki, şunları söyledi:

“Altındağ’ın bazı bölgelerinde temel sorun imar planlarının yapılmış olmaması. Başpınar gibi bazı mahallelerde karşılaştığımız sorun ise çizilen planların ihtiyaca cevap verecek gerçeklikten uzak olması. Şu anda biz sorunu tespit ettik ve kademe kademe ortadan kaldırmak için çalışmaya başladık. Bunun ilk adımı imar planın bitirilmesi ve hak sahiplerine tapularının dağıtılmasıdır.”

Üniversitede yemek eylemi

TÜRKİYE Sağlık ve Sosyal Hizmet Kolu Kamu Görevlileri Sendikası (Türk Sağlık-Sen) Ankara Şubesi üyeleri, Maliye Bakanlığının genelgesiyle yemek ücretlerinin döner sermaye katkı paylarından alınması kararını protesto etmek amacıyla eylem yaptı. Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi hastane bahçesinde toplanan sendika üyeleri ve sağlık çalışanları, kararı protesto eden sloganlar attılar.

Grup adına açıklama yapan Türk Sağlık-Sen Ankara Üniversiteler Şube Başkanı İlhan Tarakçı, Maliye Bakanlığının yemek ücretlerinin döner sermaye katkı paylarından alınmasına ilişkin genelge yayımladığını, bu durumda günlük 1,5 YTL aylık ortalama 50 YTL’nin, çalışanların katkı paylarından kesileceğini ve maaşlarında azalma olacağını söyledi.

Kaynak: Hürriyet

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir