Yenice Belediye Başkanı Ramiz Yiğit, beldede köyden kente çevirme yolunda önemli aşamalar kat ettiklerini belirterek, alt yapısı tamamlanmamış sokak kalmadığını söyledi.

Yenice’de doğup büyüyen Başkan Ramiz Yiğit, bilgi birikimlerini beldesi için kullandığını belirterek, göreve geldiği günden bu yana beldesi için çalıştığını söyledi. Yenice’yi köyden kente çevirme yolunda önemli aşamalar kat ettiklerini bildiren başkan Yiğit, beldede alt yapısı tamamlanmamış sokak kalmadığını söyledi. Kanalizasyon ve yağmur sularının birbirinden ayrılması gibi zor bir çalışmayı hayata geçirerek sadece 2007 yılında 100 bin TL harcadıklarını ifade etti.

ÇOCUKLARIMIZ GELECEĞİMİZDİR

Başkan Ramiz Yiğit, “Çocuklarımız ve gençlerimizin sokaklarda top oynamalarını hiç istemeyiz. Çünkü her an kaza riski vardır. Çocuklarımızın ve gençlerimizin internet cafelerde ve kahve köşelerinde zamanlarını geçirmelerini önlemek için amatör çim saha yaparak gerçekleştirdik. ” dedi.

ALTYAPIYA KAZMA VURULMAYACAK

Şehirlerin girişinin önemine değinen Yiğit, şehirleri ve semtleri özel kılan ve hatta isimleri ile anılan meydan düzenlemeleri bizim için önemli bir yatırım kalemi olmuştur. Şehir merkezine yaptığımız meydanın bir benzerini Mümin Gençoğlu Mahallesine yaptık. Oradaki dağınıklığın yerini tertip, düzen aldı. Alt yapı çalışmaları ise daha önce imara açılmış bölgelerde hızla devam etti. Özellikle iki konutlar arası başta olmak üzere 4.5 kilometre su hattı 3.5 kilometre kanalizasyon hattı döşendi. Bundan sonra ise bu bölgelerde herhangi bir kazı çalışması yapılmayacak” diye konuştu.

SOSYAL PROJELERİ UNUTMADIK

Sosyal sorumluluk bilinciyle hareket ettiklerinin altını çizen başkan Yiğit sözlerini şöyle sürdürdü; ” Kasaba meydanında popstar Selçuk konseri ile halkın toplu eğlenmesini sağlamaya çalıştık. Yenice’ye tiyatro getirerek halkın sosyal kültürüne katkıda bulunduk. Yine 2007 yılında 450 aileye Ramazan ayında erzak yardımı yaptık. 200 aileye de yakacak yardımı ulaştırdık. Bunun dışında 11 aileye de asker yardımı ve evi yanan iki vatandaşımıza yaklaşık 10 bin lira maddi yardım yapıldı.”

Ramiz Yiğit kimdir?

Yenice’de doğup büyüyen Ramiz Yiğit, kısa süren öğretmenlik görevi ardından gittiği İtalya’da ileri teknoloji eğitimi alarak kendi şirketini kurdu. Kurucusu olduğu İMKO ile KOBİ’lerin sorunlarını yasal platformlarda gündeme getirerek çözüm aradı. 1974 yılında İstanbul’da kurduğu şirketini doğduğu yer olan Yenice beldesine taşıyarak beldesinin sanayileşmesinde öncü olan Ramiz Yiğit, 1999 yerel seçimlerinde ise ANAP’tan belediye başkanı oldu. Daha sonra AK Parti’ye katılan Yiğit, 208 Mart 2004 yerel seçimlerinde ikinci kez göreve geldi. Sanayici kimliğinide sürdüren Yiğit, evli ve iki çocuk babası.

Kaynak: Yeni Şafak

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir