Odunpazarı Belediye Başkanı Burhan Sakallı’nın girişimleri ile hayat bulan tarihi Odunpazarı Evleri ve Proje’si üniversitelerde düzenlenen kentleşme panellerine konu oluyor.

Son olarak Fatih Üniversitesi’nin İstanbul’da düzenlediği ‘Kent ve Kentleşme Sorunları’ panelinde, ‘Modern Kent Yaşamında Tarihsel Dokunun Korunması ve Odunpazarı Örneği’ başlıklı sunumla projesini akademisyenlerle paylaşan Başkan Sakallı, büyük ilgi gördü. 2005 yılından itibaren Odunpazarı Bölgesi’nde yaşanan büyük değişimi hazırlanan sunum eşliğinde aralarında bir çok akademisyen ve tarih meraklısının yer aldığı konuklara anlatan Başkan Sakallı, yaptığı çalışmalarla dinleyicilerden tam not aldı. Odunpazarı Bölgesinde yaşanan değişime şahit olmak ve yakından görmek isteyen tüm katılımcıları Odunpazarı’ na davet eden Başkan Sakallı “Tarihi Odunpazarı Bölgesinin kısa bir süre içerisinde Türkiye’nin yeni kültür ve turizm merkezleri arasında ilk sıralarda yer alacak” dedi.

Kaynak: Yeni Şafak

2 Comments

  1. Pazar günü TV8 deki bir programda izledim ESKİŞEHİR’i..
    Belediye başkanı sevgili BÜYÜKERŞEN, alnından öpülesi bir kült5ür adamı..AHH keşke başbakanlarımız ve bakanlarımız da YILMAZ BÜYÜKERŞEN ‘in yarı donanımında olabilselerdi; bu ülke ne güzel bir ülke olurdu…
    Odunpazarı da harika olmuş; eşim orada doğmuş, en yakın gelecekte gidip görmeyi planladık…

    Not : yorum bir deki arkadaşım sanırım soyadı SAKALLI yı karıştırmış olacak..Haklı her işimizde artık sakal, bıyık, sıkma baş olursa ..!!!!!
    saygılar.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir