Dünyanın en ünlü gayrimenkul geliştirme şirketi Trump, Avrupa’daki ilk projesini Doğan ailesi, Taşyapı ve Yeşil İnşaat ortak projesi olarak Şişli’de gerçekleştirecek.

New York, Las Vegas, Chicago, New Orleans, Dubai ve Honolulu’da da Trump Towers’lar var. Proje iki kule ve büyük bir alışveriş merkezinden oluşacak.

Başta Amerika’da New York olmak üzere, Las Vegas, Chicago, New Orleans ile Dubai, Honolulu ve Panama City gibi şehirlerde lüks konseptiyle tanınan Trump Towers, Avrupa’da ilk olarak Doğan ailesi, Taşyapı, Trump Organization ve Yeşil İnşaat ortak projesi ile İstanbul Şişli’de yükselecek. Proje, biri ofis, diğeri rezidans olarak planlanan iki kule ve büyük bir alışveriş merkezinden oluşacak Trump Towers kompleksiyle gerçekleşecek.

‘Trump Towers İstanbul-Şişli’ projesinin ilk adımı, dünyanın en ünlü gayrimenkul geliştirme şirketlerinden Trump’ın New York ofisinde yapılan imza töreniyle atıldı. Törende Trump Organization adına Donald J. Trump ve kızı Ivanka Trump ile Doğan Ailesi adına Mehmet Ali Yalçındağ, İlder Tokcan ve Barbaros Çağa, Taşyapı adına da Emrullah Turanlı ve Trump Organization’ın Türkiye lisansörü olan Yeşil İnşaat’tan Engin Yeşil ve Burak Duruman bulundu.

Trump: İstanbul büyüleyici
Düzenlenen imza töreninde konuşan Donald J. Trump İstanbul projesinin Trump Organization’un Avrupa’da ilk girişimi olduğunu vurgulayarak, “Avrupa pazarına, İstanbul gibi tarihi bir şehirde yükselecek Trump Towers ile girmekten dolayı heyecanlıyız. Trump Organization’ın, yüzyıllardır dünya tarihinin merkezi olmuş bir şehir olan İstanbul’dan Avrupa’ya açılıyor olmasını çok anlamlı buluyoruz. Bu büyüleyici şehirde bu önemli projenin çok büyük başarılara ulaşacağına eminiz” dedi.
İmza törenine Doğan ailesi adına katılan Mehmet Ali Yalçındağ da şunları söyledi:

“Uzun süredir yoğun ve titiz bir şekilde çalışmalar sürüyordu. Tüm dünyada yapıtları kalite, prestij ve lüks kelimeleri ile tanımlanan Trump adına yakışır bir mimari proje, yüksek inşaat standartları ve doğru konumlandırılması için Taşyapı yetkilileriyle birlikte mimarlarımız ve Trump ekibi yoğun bir çalışma süreci geçirdiler. Trump markasının, Avrupa’da iki kıtayı birleştiren konumdaki İstanbul’da yükseliyor olması ayrı bir gurur kaynağı. Global turist ziyaret merkezine dönüşme yolunda hızla ilerleyen ülkemizin bu önemli şehrinin her geçen gün hak ettiği marka değerine ve uluslararası itibara bu gibi önemli yatırımlarla ulaşacağına inanıyoruz. Trump Towers’ın İstanbul’un uluslarararı marka tanımına büyük katma değer getireceği muhakkaktır. Bu proje, İstanbul’un dünya markası haline geldiğini kanıtlamaktadır.”

‘Türkiye’nin en farklı yapısı’
Taşyapı Yönetim Kurulu Başkanı Emrullah Turanlı da, “Taşyapı olarak imza attığımız her projenin modern Türkiye’ye yaraşır bir prestij sembolü olması için çalışıyoruz. Kalite ve güvenilirlik ilkemizden ödün vermeden sürdürdüğümüz çalışmalarımız Taşyapı markasının başka ülkelerden, hatta Atlantik ötesinden bile duyulmasını sağlamıştır. Bu bağlamda, Taşyapı, Trump, Yeşil ve Doğan ailesi işbirliğiyle yükselecek Trump Towers sadece Şişli’nin değil, Türkiye’nin en farklı ve ayrıcalıklı yapılarından biri olacak. Türkiye’nin önde gelen inşaat firmalarından biri olarak, gayrimenkul alanında sadece en kaliteli projelerde yer alan dünya devi Trump ve Türkiye’nin seçkin ailelerinden biri olan Doğan ailesi ile yaptığımız iş birliği ülkemizin adını dünya çapında duyurmak için atılmış büyük bir adımdır” diye konuştu.

Lüks oteller inşa ediyor
The Trump Organization, 1980 yılında tüm gayrimenkul geliştirme ve diğer Trump kurumsal iştiraklerini tek bir şemsiye altında toplamak amacıyla kuruldu. Trump, lüks rezidans binaları, lüks oteller, ofis binaları, golf kulüpleri, casino, ticaret ve eğlence alanları inşa ediyor. Trump dünyada en çok tanınan lüks gayrimenkul geliştirme şirketlerinden biri.

Trump, New York’ta en büyük gayrimenkul geliştirme yöneticilerinden biri olmasının yanı sıra, ABD’de Las Vegas, Chicago, Miami, Los Angeles, Karayipler, Hawaii, Westchester (New York), Bedminster (New York), New Jersey, İskoçya’da Aberdeen, Birleşik Arap Emerlikleri’nde Dubai ve şimdi Dominik Cumhuriyeti’ndeki Cap Cana’da rezidans, hotel ve golf kulübü projeleri inşa ediyor.

Donald Trump üç yetişkin çocuğuyla birlikte çalışıyor. Trump üstlendiği projelere değer katmasıyla tanınıyor ve dünyada lüks gayrimenkul denince akla ilk gelen isim olma özelliğini günümüzde de taşıyor.

2010 yılında hizmete girecek
İnşaatını Emrullah Turanlı’nın üstlendiği projenin 19 Nisan’daki lansman partisine Donald Trump ve kızı Ivanka Trump da katılacak.

İstanbul Mecidiyeköy’de inşaatı süren ve lüks bir tarz yaratmayı hedefleyen iki kule ve bir alışveriş merkezinden oluşacak Trump Towers İstanbul-Şişli’nin inşaat projesi Taşyapı tarafından yürütülüyor.

Tamamlandığında çeşitli büyüklüklerde lüks rezidans ve ofis üniteleri ile lüks bir alışveriş merkezinin bulunacağı Trump Towers İstanbul-Şişli, sinema salonları, dünyaca ünlü güzellik ve fitness merkezleri, dünyanın önde gelen restoranları ile kafelerini ağırlamaya hazırlanıyor. Mecidiyeköy’de yaklaşık 23 bin metrekarelik alan üzerinde inşası süren özel konseptli bir proje olarak yükselen Trump Towers İstanbul-Şişli’nin, 2010 yılında tamamlanarak hizmete girmesi planlanıyor.

Trump Towers İstanbul-Şişli projesinin lansman partisi, 19 Nisan 2008 tarihinde İstanbul’da yapılacak. Doğan, Taşyapı, Yeşil ve Trump ailelerinin ev sahipliğinde düzenlenecek geceye; Türkiye’den ve yurtdışından davetli misafirler katılacak.
Donald J. Trump’un kızı Ivanka Trump’ın da bizzat katılacağı VIP parti, Hilton Convention Center’da yapılacak.

Seçkin isimlerin davet edildiği özel geceye yaklaşık 1000 kişinin katılımı bekleniyor. 1960’lı yılların New York Jazz Club’u temasıyla hazırlanan gecede davetliler; The Rat Pack Revue Tribute Show ile Demet Tuncer’in performansları eşliğinde 60’lı yılların New York atmosferinde keyifli bir gece geçirecekler.

Kaynak: Radikal

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir