Milli Takımlar Teknik Direktörü Fatih Terim’in sahaya yakın tribünlü statları tercih ettiğini söylemesi üzerine İzmir Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü, ses ambiansını sağlamak için Atatürk Stadı’nın üzerine kapatmak için çalışma başlattı.

İzmir Gençlik ve Spor İl Müdürü Sabri Sadıklar, Milli Takımlar Teknik Direktörü Terim’in, Fildişi Sahilleri’yle oynanan özel maçtan sonra, “İzmir Atatürk Stadı’nda puan maçı oynayabiliriz; ancak tribünleri saha zeminine yakın statları tercih ediyoruz. UEFA’nın istediği normlar var. Bu kriterlere uygun stat olması lazım.” dediğini hatırlatarak, Halkapınar’daki Atatürk Stadı’nın tribünlerinin üstünün kapatılması için çalışma başlattıklarını açıkladı.

Kapalı tribünün bile stadın ancak yüzde 25’ini örttüğüne dikkat çeken Sadıklar, İzmir Valisi Cahit Kıraç’ın da kendilerine destek verdiğini, yaptıkları çalışmayı spordan sorumlu Devlet Bakanlığı’na onay için göndereceklerini söyledi. İspanya ile 2010 Dünya Kupası grup eleme maçının hazırlığını Fildişi Sahili milli takımıyla Atatürk Stadı’nda yapan A Milli Futbol Takımı’na İzmirlilerin yağışlı havaya rağmen destek verdiğini vurgulayan Sadıklar, “İzmir Atatürk Stadı, Türkiye’nin en iyi olimpiyat stadıdır. Tribünlerin sahaya yaklaştırılması mümkün değildir. Biz de seyirciyle sahayı buluşturmak için stadın üstünün kapatılmasını düşünüyoruz.” şeklinde konuştu.

Üç yıl aradan sonra bir milli maçı İzmir’e aldıkları için Türkiye Futbol Federasyonu’na teşekkür eden Sadıklar, 50 bin seyirci kapasiteli stadın dolduğunu belirtti. İzmir seyircisinin milli takıma, elverişsiz hava şartlarına rağmen takdir edilecek bir destek verdiğinin altını çizen Sabri Sadıklar, tribünlerinin üzerinin kapatılması durumunda ses ambiansının daha iyi hissedileceğine de dikkat çekti.

Kaynak: Zaman

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir