Büyükşehir Belediyesi, Yeni Ulus Tüneli, Gimat Mezarlık köprülü kavşağı, Yenimahalle 12’nci cadde kesişimi köprülü kavşağı, Etlik-Kasalar, Gülhane köprülü kavşakları, Yenimahalle MİT önü U dönüşü alt geçit köprülü kavşağı, Ayaş yolu – otoyol köprülü kavşağı ile Etimesgut istasyon caddesi 16’ncı cadde kesişimi köprülü kavşağı inşaatlarını yaptırmak üzere ihale açtı.

Yeni Ulus tüneli inşaatı, yeni Avusturya tünel açma yöntemine göre inşa ettirilecek. Yer tesliminden itibaren 150 günlük süreyi kapsayacak olan işin ihalesi 20 Mayıs 2008 tarihinde saat 14.00’de Ankara Büyükşehir Belediyesi Destek Hizmetleri Dairesi Başkanlığında ‘açık ihale usulü’ ile yapılacak. İhaleye tüm istekli firmalar katılabilecek.

GİMAT MEZARLIK Köprülü kavşak inşaatı, yol üst-alt yapısı, yol güvenliği, yağmur suyu-içme suyu, pis su hatları, yatay ve düşey trafik işaretleme ve aydınlatma işlerini kapsayacak. İhale, Ankara Büyükşehir Belediyesi Destek Hizmetleri Dairesi Başkanlığında 6 Mayıs 2008 tarihinde saat 09.30’da ‘açık ihale usulü’ ile gerçekleştirilecek. Sadece yerli firmaların katılabileceği ihalede işin süresi yer tesliminden itibaren 75 gün olarak belirlendi.

Gimat mezarlık doğu tarafı köprülü kavşağı inşaatı ise yol üst-alt yapısı, yol güvenliği, yağmur suyu-içme suyu, pis su hatları, yatay ve düşey trafik işaretleme ve aydınlatma işlerini kapsayacak.

Yer tesliminden itibaren 75 günlük süreyi kapsayacak. İhale Büyükşehir Belediyesi Destek Hizmetleri Dairesi Başkanlığı Emniyet Mahallesinde 6 Mayıs 2008 tarihinde saat 09.00’da yapılacak.

YENİMAHALLE 12.CADDE Yenimahalle 12’nci cadde kesişimi köprülü kavşağı inşaatı da ihaleye çıkarıldı. Üst yapı, alt geçit, üst geçit, toprakarme duvar, tretuvar, içmesuyu, yağmursuyu, yatay, düşey trafik işaretlemeleri, elektrik işleri işini kapsayacak olan işin ihalesi Ankara Büyükşehir Belediyesi Destek Hizmetleri Dairesi Başkanlığında 6 Mayıs 2008 tarihinde saat 15.00’de ‘açık ihale usulü’ ile gerçekleştirilecek. İşin toplam süresi yer tesliminden itibaren 135 gün olarak belirlendi.

DEMETEVLER 1’NCİ CADDE Fen İşleri Dairesi Başkanlığı ayrıca üstyapı, altgeçit köprüsü, taşduvar imalatı, tretuvar imalatı, yağmursuyu, içmesuyu, pissu, yatay ve düşey trafik işaretlemeleri, elektrik işlerini kapsayacak olan Yenimahalle Demetevler 1’nci Cadde kesişimi köprülü kavşağı inşaatını da yaptıracak. Yer tesliminden itibaren 135 günlük süreyi kapsayacak olan işin ihalesine sadece yerli firmalar katılabilecek. İhale, 6 Mayıs 2008 tarihinde saat 14.00’de belediyede ‘açık ihale usulü’ ile gerçekleştirilecek.

ETLİK-KASALAR VE GÜLHANE Öte yandan Etlik-Kasalar, Gülhane köprülü kavşakları inşaatı da ihaleye çıkarıldı. Üstyapı, altgeçitler, köprülü kavşaklar, yağmursuyu, atıksu, içmesuyu hatları, elektrik işlerini kapsayacak olan işin ihalesi, Ankara Büyükşehir Belediyesi Destek Hizmetleri Dairesi Başkanlığında 6 Mayıs 2008 tarihinde saat 16.00’da ‘açık ihale usulü’ ile yapılacak. Yer tesliminden itibaren 90 günlük süreyi kapsayacak olan işin ihalesine sadece yerli firmalar katılabilecek.

MİT ÖNÜ U DÖNÜŞÜ Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Dairesi Başkanlığı üstyapı, altgeçit köprüsü, içmesuyu, yağmursuyu, trafik işaretlemeleri ve elektrik işlerinden oluşan Yenimahalle MİT önü U dönüşü altgeçit köprülü kavşağı inşaatını yaptıracak. Yer tesliminden itibaren 75 günlük süreyi kapsayacak olan işin ihalesi Ankara Büyükşehir Belediyesi Destek Hizmetleri Dairesi Başkanlığında 6 Mayıs 2008 tarihinde saat 14.30’da ‘açık ihale usulü’ ile yapılacak. Söz konusu ihaleye sadece yerli firmalar katılabilecek.

ETİMESGUT İSTASYON CADDESİ
Etimesgut İstasyon Caddesi 16’ncı cadde kesişimi köprülü kavşağı inşaatını da ihaleye çıkardı. Yer tesliminden itibaren toplam 75 günlük süreyi kapsayacak olan işin ihalesine sadece yerli firmalar katılabilecek. İhale, 6 Mayıs 2008 tarihinde saat 11.00’de Ankara Büyükşehir Belediyesi Destek Hizmetleri Dairesi Başkanlığında gerçekleştirilecek.

AYAŞ YOLU OTOYOL KAVŞAĞI Öte yandan Ayaş yolu otoyol köprülü kavşağı inşaatı işini ihaleye çıkardı. İhale, 6 Mayıs 2008 tarihinde saat 10.30’da Ankara Büyükşehir Belediyesi Destek Hizmetleri Dairesi Başkanlığında ‘açık ihale usulü’ ile gerçekleştirilecek. İhaleye sadece yerli firmalar katılabilecek.

GAR KAVŞAĞI İNŞAAT İÇİN BÜGÜN KAPANIYOR

BÜYÜKŞEHİR Belediyesince, Gar kavşağında yaptırılacak köprülü kavşak inşaatı nedeniyle Talatpaşa Bulvarı, Hipodrum Caddesi, Cumhuriyet Caddesi’nden Gar’a kadar olan bölümler, bugün (13 Nisan Pazar) 07.00’den itibaren taşıt trafiğine iki yönlü olarak kapatılacak. Belediyeden yapılan yazılı açıklamaya göre, Talatpaşa Bulvarı ve İstasyon Caddesi’nde yaşanan trafik sıkışıklığının önüne geçebilmek için başlatılan kavşak inşaatı süresince trafik, alternatif güzergahlardan sağlanacak Trafiğe kapalı olan bölümde yer alan gar ve çevresindeki binalara gitmek isteyen sürücüler, buralara, sadece Talatpaşa Bulvarı’nın Opera Köprüsü üzerinde ve Atatürk Bulvarı’ndan Opera Köprüsüne çıkış varyantında yer alan kontrollü geçiş noktalarından ulaşabilecek.

İHALE ŞARTLARI

YENİ Ulus Tüneli, Gimat Mezarlık köprülü kavşağı, Yenimahalle 12’nci cadde kesişimi köprülü kavşağı, Etlik-Kasalar, Gülhane köprülü kavşakları, Yenimahalle MİT önü u dönüşü altgeçit köprülü kavşağı, Ayaş yolu – otoyol köprülü kavşağı ile Etimesgut istasyon caddesi 16’ncı cadde kesişimi köprülü kavşağı inşaatlarına katılmak isteyenler şartnameyi her iş için ayrı bedel ödeyerek Ankara Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Dairesi Başkanlığı İnşaat Şube Müdürlüğünden temin edebilecekler. Şartnameye göre hazırlanacak olan teklif mektupları belirtilen ihale tarihlerinde ihale saatine kadar anahtar teslimi götürü bedel üzerinden komisyona verilecek. Buna göre ihale sonucu, üzerine ihale yapılan istekliyle anahtar teslimi götürü bedel sözleşme imzalanacak. Tamamı için teklif verilecek olan ihalelerde katılımcılar teklif ettikleri bedelin yüzde 3’ünden az olmamak üzere kendi belirleyecekleri tutarda geçici teminat verecekler.

Kaynak: Hürriyet

2 Comments

  1. etimesgut alsancak mahallesi 1773. caddenin 2 yıldır tüm müraacatların yapılmasına rağmen halen açılmaması etimesgut belediyesinin caddenin üzerindre kalan boş kaçak yapı olan 3 adet gecekonduyu kaldırmaması vataşdaşları endişeyle düşünmeye sevk etmiştir durum ile ilgili ilgi alaka acil olarak beklenmektedir.
    .

  2. etimesgut k.karabekir mahallesinde ikamet etmekteyim işim dolayısıyla her gün eryaman 3.Etapa gidip geliyorum. evimle iş yerimin arası normalde 8 km. olamasına rağmen etimesgut ayaş ylou üzerinde köprülü kavşak olmaması nedeniyle ulaşım hem zor ve tehlikeli olmakta hemde gidiş gelişlerde enaz 4 km. fazla yol kat etmekteyi. yoldan ziyade etimesgut şeker kavşağından geçmek adeta trafik kazası ve ölümle dans etmekgi oluyor. Bir vatandaş olarak büyük şehir belediyesinden ricam etimesgut şeker kavşağının bir an önce yapılarak vatandaşların mağduriyetinin önlenmesidir. Şünu açık olarak belirteyimki bu sorunun acilen çözülmesi son derece önemlidir. çözüme kavuşturacağınız umuduyla.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir