Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ), Afyon-Bayat’a konut, Ankara Temelli ve Yenikent’e ise cami, altyapı ve çevre düzenlemesi işlerini ihaleye çıkardı.

Afyon Bayat’da 120-1, 121-1, 122-1, 127-1 parsellerde 160 adet konut, ticaret merkezi, adaiçi ve genel altyapı ile çevre düzenlemesi inşaatları yaptırılacak.

Yer tesliminden itibaren 450 günlük süreyi kapsayacak olan işin ihalesi, 21 Mayıs 2008 tarihinde saat 15.00’de TOKİ’de ”açık ihale usulü” ile gerçekleştirilecek.

Sadece yerli isteklilerin katılabileceği ihale ile tünel kalıp sistemiyle konut ve konvansiyonel kalıp sistemiyle ticaret merkezi, adaiçi ve genel altyapı ile çevre düzenlemesi inşaatları yaptırılacak.

Ankara Temelli ve Yenikent’e Cami

Öte yandan TOKİ, Ankara Temelli 2. bölge toplu konut alanları ile Yenikent 1. bölge toplu konut alanlarına cami inşaatlarını yaptıracak.

Betonarme karkas 2 adet cami ikmal inşaatının ihalesi, 14 Mayıs 2008 tarihinde saat 10.00’da TOKİ’de ”açık ihale usulü ile yapılacak.

Yer tesliminden itibaren 360 günlük süreyi kapsayacak olan işin ihalesine sadece yerli firmalar katılabilecek.

İhale Koşulları

Afyon-Bayat’a konut, Ankara Temelli ve Yenikent’e ise cami, altyapı ve çevre düzenlemesi ihalelerine katılmak isteyenler şartnameyi her iş için ayrı bedel ödeyerek TOKİ’den temin edebilecekler.

Şartnameye göre hazırlanacak olan teklif mektupları belirtilen ihale tarihlerinde ihale saatine kadar anahtar teslimi götürü bedel üzerinden komisyona verilecek.

Buna göre ihale sonucu, üzerine ihale yapılan istekliyle anahtar teslimi götürü bedel sözleşme imzalanacak.

Tamamı için teklif verilecek olan ihalelerde katılımcılar, teklif ettikleri bedelin yüzde 3’ünden az olmamak üzere kendi belirleyecekleri tutarda geçici teminat verecekler.

Kaynak: AA

3 Comments

  1. ben ihalede bulunmak istemiyorum.toki bu işleri bilmeyenlerede veriyor.bilmeyenlerde ekmek yiyor.işin yoksa ustalarla kırıklarla uğraş dur site olarak bıktık bunlardan.işi bilmeyen ustalar elinde anahtarla geziyor.başbakanlık neden bunlara iş verir.ekmek kazanmak ne kadar kolaylaştı.ihale kurumları iyi araştırsın lütfen saygılarımla

  2. toki ihaleleri hakkında önceden bilgi edinmek istiyorum .yapılan ihalelere firmamızın teklifininde değerlendirilmesini rica ediyorum.
    ayrıca zemin etüt ihaleleri hangi aşamada yapılıyor. nasıl öğrenebilirim.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir