Toplu Konut İdaresi’ne (TOKİ) ait Türkiye genelinde 730 iş yeri ve 46 konut, açık artırma yöntemiyle satışa sunulacak.

Eskidji Müzayedecilik’ten yapılan yazılı açıklamaya göre, satış işlemleri 29 Mayıs’ta Eskidji Müzayedecilik tarafından yapılacak konut ve iş yerlerinde yüzde 40’a varan indirimin yanı sıra yüzde 25 yerine yüzde 15 peşinat bedeli uygulanacak.

İstanbul Bakırköy’deki konut için yüzde 30 peşinat ve 60 ay vade süresi uygulanırken, Bahçeşehir’deki konut ve villa yüzde 25 peşinatla, 120 ay vade ile satılacak.

Adıyaman Merkez Esentepe, Ankara Eryaman 6. Etap 1. Kısım, Ankara Şereflikoçhisar, Balıkesir Manyas 2. Etap, Bitlis Tatvan, Bursa Nilüfer Kayapa, Diyarbakır Bismil, Elazığ Merkez Sürsürü 2. Bölge, Elazığ Palu, Gümüşhane Kelkit, Gümüşhane Şiran, Kars Merkez, Konya Beyşehir, Konya Merkez Selçuklu 3. Bölge, Kütahya Merkez, Samsun Merkez Atakent ve Siirt Merkez Bostancık’taki iş yerleri için de yüzde 15 peşinat ve 84 ay vade uygulanırken, diğer iş yerleri de yüzde 25’i peşin 84 ay vadeli olarak satışa sunulacak. Meskenler için ise satışlar yüzde 25 peşin 120 ay vadeli olarak yapılacak.

Ankara Çankaya’daki meclis lojmanlarında ise yüzde 25 peşinat oranı için 48 ay vade süresi, yüzde 35 peşinat için 60 ay vade süresi ile yüzde 5 oranında indirim olacak. Yüzde 45 peşinat için ise 72 ay vade süresi ve yüzde 10 oranında indirim uygulanacak. Peşin ödeme durumunda yüzde 22 oranında indirim sağlanacak.

Açık artırmalar İstanbul Yenibosna’da bulunan Eskidji Merkez binasından naklen canlı bağlantıyla Ankara Bilkent TOKİ Salonu, ses bağlantılı İzmir Alsancak Eskidji Bölge Ortaklığı ve Adana Seyhan Mavi Sürmeli Oteli’nde eş zamanlı olarak, 29 Mayıs Perşembe günü saat 15.00’de yapılacak.

Kaynak: Sabah

One Comment

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir