Editör: Gerard McGuickin 

Kuzey yarımkürede, uzun güneşli günlerin ve ılık gecelerin bir karışımı ile yaz zamanıdır. Gerçek ya da hayali olsun, birçok insan için, rüya gibi bir teras, günü geçirmek için ideal bir alandır.

 

 

 

 

Bu teraslarda, doğal malzemeler ve yeşilliklerin, temiz çizgilerin ve organik tasarımların bir karışımı, yaz terası yaşamına hoş bir bakış açısı sunuyor.

 

 

 

 

  1. La Calma Evi

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Mariela Apollonio

 

 

 

 

 

La Calma House, Barselona’nın yakınında yer alan serin ve çağdaş bir Akdeniz evidir. Ramón Esteve Estudio tarafından tasarlanan ev, atmosfere ve deneyimin evrenselliğine odaklanmaktan mekanın

 

 

 

 

 

bağlamsallaştırılmasına kadar Esteve’nin tasarımlarının bir dizi özelliğini içeriyor. Bu açık yemek ve mutfak terasında ahşap, rattan ve taş gibi doğal malzemelerden oluşan bir palet bulunmaktadır.

 

 

 

 

 

  1. Casa Atelier MZ

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Marco Cappelletti

 

 

 

 

 

 

 

Depaolidefranceschibaldan Architetti tarafından tasarlanan Casa Atelier MZ, İtalya’nın Padua kentinde yer alan geniş ve aydınlık bir aile evidir. Bahçe terası, evin düzenlenmesinde merkezi bir konumdadır. Bir yaşam alanı doğrudan terasa açılmaktadır ve bahçenin gri traşit yolları iç katların pürüzsüz betonuna karşılık gelmektedir. Bu romantik bahçe terasının tasarımı, antik bir meyve bahçesinin nostaljik özelliklerini kucaklamaktadır ve antik bitkileri tarihi Padova bahçelerinin tipik bir örneğidir.

 

 

 

 

 

 

 

  1. Ev JP

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ramiro Sosa

 

 

 

 

 

 

Rosario, Arjantin’de yer alan House JP, sakin bir mahalle ortamında sakin bir konuttur. Pablo Gagliardo tarafından tasarlanan evin terası, mekanın bir uzantısı olarak işlev gören camlı bir ortak oturma odasından açılıyor. İnce bir beton çıkıntı güneşten gölge sağlar ve entegre tavan vantilatörleri hoş bir esinti sağlar.

 

  1. MTMG Evi

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Duccio Malagamba

 

 

 

 

 

 

Bu özel güneşli teras, NOARQ tarafından tasarlanan Santo Tirso, Portekiz’deki bir ev olan MTMG House’un bir parçasıdır. Teras, gözlerden uzak bir kapalı yüzme havuzuna aydınlık bir ektir.

 

 

 

 

 

 

  1. Benidorm’da Ev

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Modern House Architecture &; Design tarafından Benidorm’da yer alan bu tek katlı villa, İspanyol tatil beldesinin yükselen otel ve apartman bloklarından uzakta bir dünya sunmaktadır. Küçük korunaklı teras, hoş bir güneş lekesi, dinlenmek için mükemmel bir yer sunmaktadır.

 

 

 

 

 

  1. K Evi

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

İbrahim Özbunar

 

 

 

 

 

 

İstanbul merkezli mimarlık stüdyosu Acararch, Türkiye’nin batı kıyısındaki Bodrum Gümüşlük’te bulunan House K’nın iç tasarım, peyzaj tasarımı ve peyzaj genişletmelerini tamamladı. Stüdyo, süpürme terasına bambu çatı kaplamalı gölgeli bir pergola ekledi ve harika bir ışık ve gölge oyunu ortaya çıkardı.

 

 

 

 

 

 

  1. Casa B14

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Casa B14, Dubai’nin La Mer adasındaki yemyeşil bir mahallede yer almaktadır. UNICA Architects tarafından tasarlanan ev, iç ve dış mekanları harmanlıyor. Üst hacmin cephesi, geleneksel Arap tasarımını anımsatan mimari bir unsur olan pişmiş toprak mashrabiya’nın karmaşık geometrik deseni ile zenginleştirilmiştir. Bu hacim, bol miktarda tropikal bitki örtüsüne sahip bir alan olan açık teras için gölge sağlar.

 

 

 

 

 

 

  1. Göl kenarında bir ev ile teras

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Alexandra Timpau

 

 

 

 

 

 

 

Polonya’nın Wielkopolska kentindeki bu evin terası, evin kalbi olarak tanımlanıyor. UGO mimarlık ve tasarım tarafından tasarlanan teras, yaz aylarında merkezinde yetişen ağaçların gölgelediği ek bir oda görevi görüyor.

 

 

 

 

 

 

 

  1. Villa Elli-Elli

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Frans Parthesius

 

 

 

 

 

 

Studioninedots tarafından tasarlanan Eindhoven, Hollanda’daki Villa Fifty-Fifty, iç ve dış hacimleri birleştiren bir evdir: yarı ev ve yarı bahçe, dolayısıyla “elli-elli” adı. Burada, büyük bir çatı açıklığı, açık-kapalı terasa ışık filtreler.

 

 

 

 

 

 

  1. Zeytin Korusu Evi

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

David Zarzosov

 

 

 

 

 

 

 

İspanya’nın Valencia kentindeki Quesa’da görsel olarak etkileyici Olive Grove House, bitişik zeytinliğe uzanan geniş bir uzunlamasına teras ve yüzme havuzu içermektedir. Balzar Arquitectos tarafından tasarlanan evin pişmiş toprak tonları çevre ile güzel bir uyum içindedir.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kaynak: Archello

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir