Türk Serbest Mimarlar Derneği (TSMD) ve Koleksiyon Mobilya’nın uzun soluklu ortak çalışması ‘Koleksiyon / TSMD Mimarları Ağırlıyor’ sergilerinin onyedincisi SELMA GÜMÜŞDOĞRAYAN Mimarlık Bürosu mimari proje sergisi 14 Kasım 2012 tarihinde Koleksiyon Ankara Merkezinde açılıyor.

Selda Gümüşdoğrayan 1971 yılında Ankara’da doğdu. 1994 yılında Gazi Üniversitesi Mühendislik Mimarlık Fakültesi Mimarlık bölümünden mezun oldu. Öğrencilik yıllarında ve mezuniyet sonrası çeşitli mimarlık bürolarda çalıştı. Yapı tasarlamanın ve üretmenin kurumsal olmaktan çok bireysel bir eylem olduğunu düşündüğü için 1999 yılından bu yana çalışmalarını kendi ismini taşıyan Ankara’daki ofisinde sürdürmektedir. 2000 yılından itibaren çeşitli Üniversitelerde yarı zamanlı öğretim görevlisi olarak bulundu. Halen Atılım Üniversitesi Mimarlık bölümünde yarı zamanlı öğretim görevlisidir. TMMOB Mimarlar odası, TSMD ve Mimarlar Derneği 1927 üyesidir.

Selda Gümüşdoğrayan Mimarlık Bürosu kurulduğu 1999 yılından beri projelendirdiği tüm yapılarda birikim ve deneyimini sorgulayan, yeni ve farklı ifade biçimleri ile kendini geliştirmeyi hedefleyen bir tasarım anlayışını benimsemiştir. Değişen ve gelişen insan, çevre,teknoloji gibi dinamikleri proje girdisi olarak ele alıp fikir, kurgu ve yapı olarak özgün ve çağdaş mimari ürünler elde etmeyi hedeflemiştir. Mimarlık sanatına ve mesleğine hizmet etmek ve katkıda bulunmakla birlikte, kullanıcı, yatırımcı, uygulamacı memnuniyetini sağlamak esas amacıdır. Büro, bugüne kadar çok sayıda değişik işlevlerde ve niteliklerde yapı tasarlamakla birlikte, 2005 yılından itibaren yurtiçinde ve yurtdışında ağırlıklı olarak yapısı ve branş hastanesi projelendirmiştir.

Sergi açılışı: 14 Kasım 2012 Çarşamba
Yer: Koleksiyon Ankara Merkezi, Binnaz Sok. No:2/ A Kavaklıdere / Ankara
Tel: 0312 467 71 00
Sergi 14 Kasım 2012 – 10 Aralık 2012 tarihleri arasında gezilebilir.

SERGİDE YER ALACAK PROjELER:

1- İSTANBUL – SULTANBEYLİ HASTANE
2- ANKARA – ESKİŞEHİR YOLU AVM REZİDANS OFİS KOMPLEKSİ
3- VAN – SAĞLIK KAMPUSU
4- MALATYA İNÖNÜ ÜNİVERSİTESİ – TRANSPLANTASYON MERKEZİ
5- EDİRNE – HASTANE
6- GAZİANTEP – HASTANE
7- ANTALYA – AKDENİZ ÜNİVERSİTESİ – ONKOLOjİ HASTANESİ
8- YALOVA – KONUT KOMPLEKSİ
9- BURSA İNEGÖL – HASTANE
10- BURSA MUDANYA – HASTANE
11- İSTANBUL ÇATALCA – HASTANE
12- KADİRLİ BELEDİYE BİNASI YARIŞMA ÖNERİSİ
13- KIRŞEHİR – HASTANE
14- ELAZIĞ RUH SAĞLIĞI HASTANESİ
15- CEZAYİR BERAKİ – HASTANE
16- İZMİR – HASTANE

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir