TMMOB Peyzaj Mimarları Odası tarafından 2024 yılı organizasyonuna ev sahipliği yapılacak olan Uluslararası Peyzaj Mimarlığı Federasyonu (IFLA) 60. Dünya Kongresi “Code Red for Earth” teması ile 4-6 Eylül 2024 tarihleri arasında İstanbul’da düzenlenecek.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

IFLA Dünya Kongresi, Peyzaj Mimarlığı mesleği ve uluslararası çatı örgütü olan IFLA topluluğu için yıllık olarak düzenlenen en önemli etkinlik. Dünya Kongresi, sektör çalışanları, girişimciler, öğretim elemanları, araştırmacılar, öğrenciler, gazeteciler ile peyzaj mimarlığının topluluğu, ekonomisi ve kültürü üzerindeki etkisiyle ilgilenen herkes için mesleki gelişim ve ağ kurma fırsatları sunan; aynı zamanda eğitimdeki zorlukların yanı sıra mesleki uygulamadaki güncel eğilimler ve konuların tartışılarak sorunların çözümüne dair cevapların arandığı uluslararası bir etkinlik.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

“Code Red for Earth” çağrısı ile 2024 IFLA Dünya Kongresi, insanlığı çevresel krizlerin en kötü etkilerini önlemek için acil eyleme geçmeye; politika yapıcıları, profesyonelleri, bilim adamlarını ve bireyleri dünyanın geleceğine yönelik söylem ve rota oluşturmaya davet ediyor.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Üç gün sürecek olan kongrede, yalnızca sorunlara işaret etmek yerine, eylem odaklı bir etkileşim zemini oluşturularak, Dünya sistemi üzerindeki antropojenik etkilerin tartışılması ve senaryolar oluşturulması amaçlanıyor.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Mesleğimiz adına kilometre taşı olacak IFLA 2024 Dünya Kongresi, ilgili alanlardan akademisyenler, araştırmacılar, uygulayıcılar, lisansüstü öğrenciler ve sektör paydaşlarının katılımına açık.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Etkinlik Takvimi

 

 

 

 

 

Kongre Tarihi: 4-5-6 Eylül 2024

 

 

 

 

 

Yer: İstanbul-Türkiye

 

 

 

 

 

Çağrı: 17 Kasım 2023

 

 

 

 

 

Özet Teslim Tarihi: 15 Ocak 2024 23.59 saat (GMT)

 

 

 

 

 

Kabul-Red Bildirimi: 1 Nisan 2024

 

 

 

 

 

Ana Program İlanı: 26 Nisan 2024

 

 

 

 

 

Erken Kayıt Son Tarihi: 15 Haziran 2024

 

 

 

 

 

Son Kayıt Tarihi: 15 Ağustos 2024

 

 

 

 

 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir