Tasarım: Rushi Shah Architecture

Aralık 2022’de incelikle tamamlanan canlı Ahmedabad şehrinde yer alan olağanüstü bir mimari harikası olan Yükselen Ev’in büyüleyici dünyasına adım atın. Bu olağanüstü konuta yaklaşırken, eşsiz kütlesi ve adım oluşumu ile büyüleneceksiniz. Her katta açık, havadar alanlar sağlarken, bir tarafta yükseltilmiş manzarayı barındıracak şekilde düşünceli bir şekilde tasarlanmıştır.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Yükselen Evin Tasarım Konsepti

 

 

 

 

 

 

Klasik Jenga oyunundan ilham alan mimarlar, binanın kütlesini farklı bölümlere ayırdılar ve parçalanmış yükselen zemin plakalarından oluşan hayranlık uyandıran bir topluluk oluşturdular. Sonuç, her biri kendine özgü çekiciliğe sahip rahat ölçekli teraslar ve odalar yaratan, ekstrüde küboidlerin büyüleyici bir oyunudur.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Müşteriler puja alanına en başından beri derinden saygı duydular ve üstünde sabit bir cam yarıkla süslenmiş dinamik dairesel beton kütleyi yarattılar. Güneşin altın ışınlarıyla yıkanan bu alan, gün boyunca canlanıyor ve açıkta kalan RCC duvarına büyüleyici ay şeklinde bir gölge deseni oluşturuyor. Güneşin açısı değiştikçe, gölge kütlenin içinde zarif bir şekilde hareket eder ve dairesel elementin varlığını haklı çıkaran bir drama dokunuşu ekler.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Yükselen Ev, 11 feet ila 8 feet arasında değişen yüksek tavanlara sahip oturma odaları ve geçitler ile farklı yükseklikleri kutlar. İki kat yükseklikte bir alan olan yemek alanı, sizi sakin bir Jaisalmer taş kaplı avluda ağırlamaktadır. Sakin beyaz çakıl genişliği, sizi kahvaltının tadını çıkarmaya veya akşam kahvesinin tadını çıkarmaya ve dinlendirici ortamın tadını çıkarmaya davet etmektedir.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Evin bir diğer keyifli özelliği ise kapalı verandası. Bu uyumlu conclave alanı, çevredeki manzara ile sorunsuz bir şekilde harmanlanır. Dış ortamla aynı seviyede tasarlanan veranda, sahiplerini doğanın güzelliğine kendilerini kaptırmaya davet ediyor. 11 metrede yükselen, görüş alanını genişletir, gür yeşilliklerin tadını çıkarmasına ve özenle küratörlüğünü yaptığı tarlaları gözlemlemesine izin verir.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Verandayı keşfederken, açıkta kalan RCC duvarlarının büyüleyici bir zemini ve kayaların doğal cazibesi, su özellikleri ve bol yeşillikler eşliğinde sakin bir lotus göleti ile karşılanacaksınız. Hem içeride hem de dışarıda, Yükselen Ev, seviye farklılıklarının etkileşiminin, büyüleyici kütlenin ve maruz kalan RCC öğelerinin ham cazibesinin merkezi sahne aldığı sayısız görsel zevk sunar.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ahmedabad’daki Yükselen Ev, mimari parlaklığın ve yaratıcı vizyonun bir kanıtı olarak duruyor. Basamak oluşumu, dinamik dairesel kütlesi ve büyüleyici görsel unsurları ile bu rezidans, şüphesiz herkesi büyüleyecek eşsiz bir cazibe yayıyor. İster mimari meraklısı istermeraklı bir gezgin olun, Ascending House, unutulmaz bir deneyim vaat eden mutlaka görülmesi gereken bir harikadır.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Proje Bilgileri:

 

 

 

 • Mimarlar:Rushi Shah Architects 

   

 • Metrekare: 650 m² 

   

 • Yıl: 2022 

   

 • Fotoğraflar:Umang Shah 

   

 • Üreticiler: Khidki ki Pathshala, Tipco industries 

   

 • Baş Mimarlar: Rushi Shah, Vidisha Shah 

   

 • Peyzaj Mimarlığı: Tattva Peyzajları 

   

 • İç Mimar: JPA 

   

 • Tasarım Ekibi: Kashyap Mevada, Dhruv Trivedi, Kaivan Shah, Sandeep Sindhwani 

   

 • Peyzaj Mimarı: Vidisha Shah – Tattva Landscapes 

   

 • Yapı Mühendisi: Mitesh Shah 

   

 • Program / Kullanım / Bina İşlevi: Özel konut 

   

 • Şehir: Ahmedabad 

   

 • Ülke: Hindistan

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kaynak: www.arch2o.com

One Comment

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir