Archiloop, 12. yüzyıldan kalma İtalyan manastırını otel Vocabolo Moscatelli’ye dönüştürdü
Editör: Dan Howarth
 
İtalya’nın Umbria bölgesindeki 12. yüzyıldan kalma bir manastır , yenileme sırasında sitenin “rustik sadeliğini” korumayı amaçlayan Floransa stüdyosu Archiloop’un elinde bir butik otele dönüştürüldü .

Vocabolo Moscatelli, Calzolaro mezrasının yakınındaki kırsal alanda, Toskana sınırına yakın, ormanlık alanla çevrili uzak bir arazide yer almaktadır.

Vocabolo Moscatelli, Umbria’da dönüştürülmüş bir manastırda oturuyor

Tesis , Archiloop’lu mimar Jacopo Venerosi Pesciolini’nin yardımıyla 800 yıllık çeşitli taş binaları restore etmeye başlayan şef konsiyerj Frederik Kubierschky ve ortağı Catharina Lütjens tarafından keşfedildi .

Tarihi cazibeyi ve orijinal özellikleri mümkün olduğu kadar korumayı amaçlayan ekip, pirinç, demir ve taş detayların yanı sıra orijinal ahşap zeminleri, açık pişmiş toprak tuğlaları ve tavan kirişlerini korudu.

Orijinal tuğla ve taş binalar Archiloop tarafından restore edildi.

Bu unsurların restorasyonu için yerel zanaatkarlarla birlikte çalıştılar ve bölgenin dört bir yanından sanatçı ve tasarımcıların yeni eserlerini de bir araya getirdiler.

Otel ekibi, “Vocabolo Moscatelli, taş ustasını, demirciyi ve ahşap işçisini zanaatkârlarla (seramikçiler, fayans ustaları ve ressamlar) bir araya getirerek, geçmişe saygı duruşunda bulunan ve aynı zamanda günümüzün tasarım referanslarını da getiren butik tarzda bir tuval yaratıyor” dedi. .

Ahşap tavan kirişleri otel genelinde açıkta bırakılmıştır.

Siteye yapılan yeni eklemeler arasında çevredeki ormanlık alanla uyum sağlayacak şekilde renklendirilmiş traverten yüzme havuzu ve Fabiano Crociani imzalı Akdeniz peyzajı yer alıyor .

Ekip, “Pürüzsüz bir şekilde bir araya getirilen efekt, rustik sadeliğin samimi bir şablonudur” dedi.

Tesisin 12 konuk süitinin her biri benzersizdir ve özel bir yatak çerçevesi içerir.

Vocabolo Moscatelli 12 geniş konuk süiti sunmaktadır: sekizi ana binada ve dördü peyzajlı arazinin etrafında yer almaktadır ve tümü “manastır şıklığı” tarzındadır.

Her biri benzersiz bir renk paleti ve teraslardan birinde yer alan heykelsi siyah iki kişilik küvet ve çeşitli el yapımı yataklar gibi tasarım parçalarından oluşan bir koleksiyon içerir.

Gelin Süitinde yuvarlak sayvanlı yatak ve özel bahçe bulunurken, Spa Süitinde kendine ait sauna ve jakuzi bulunmaktadır.

Bazı süitlerde heykelsi açık hava küvetleri bulunmaktadır.

Mobilya ve ürünler, Paola Lenti’nin dış mekan mobilyaları ve Davide Groppi ve Flos’un aydınlatma ürünleri gibi İtalyan markalarından tedarik edildi .

Yerel Umbria şirketi Cotto Etrusco’nun el yapımı sırlı fayansları, binanın kalın duvarlarının kaba taş işçiliğiyle kontrast oluşturarak banyoları süslüyor.

Vocabolo Moscatelli , Avrupa genelinde tasarım odaklı 90 tesisi bir araya getiren The Aficionados otel grubunun bir parçasıdır .

Siteye yeni eklenenler arasında traverten yüzme havuzu da yer alıyor

Umbria’daki pek çok tarihi bina, Torre di Moravola gözetleme kulesi gibi uzak tatil evlerinden Castello di Reschio gibi geniş kırsal alanlara kadar konuk konaklama yerlerine dönüştürüldü .

Garda Gölü yakınındaki Monastero Arx Vivendi de dahil olmak üzere İtalya’daki birçok manastır da otel olarak yeni bir hayat buldu .

Fotoğraf Fabio Semeraro’ya aittir .

Kaynak: Dezeen

One Comment

  1. Eskiyi fazla dejenere etmeden fonksiyonlandırabilmek çok değerli. Otel işletmesi kültürlü bir kesimmiş, yoksa neler neler talep ederlerdi mimardan.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir