Architectural League tarafından Ödüllendirilen 6 Yetenekli Genç Mimar ve Tasarımcı

 

 

Luis Beltrán del Río García ve Vrtical’dan Andrew Sosa Martínez.

 

 

Editör: Christele Harrouk

 

 

New York Architectural League, 2020’de Architectural League Genç Mimarlar + Tasarımcılar Ödülü’nün kazanandılar.

 

 

Taze yeteneklere odaklanan Kuzey Amerika’nın en prestijli ödülü, farklı bireylerin gelişimini teşvik ediyor ve çalışmalarının altını çiziyor.

 

 

 HANNAH’tan Leslie Lok ve Sasa Zivkovic.

 

 

Değer teması altında, bu yılki yarışma “mimaride sayılar, renkler, ölçü, değer ve etik düşüncelerine yol açan kaygan bir yapıdır.

 

 

 

Michan Mimarlık’tan Isaac Michan Daniel.

 

 

2020 ödülü şunlara verildi:

 

 

 

  • d.esk, Los Angeles, CA’dan David Eskenazi
  • Formlessfinder, Los Angeles, CA / New York, NY’den Garrett Ricciardi ve Julian Rose
  • HANNAH, Ithaca, NY’den Leslie Lok ve Sasa Zivkovic
  • Michan Architecture’dan Isaac Michan Daniel, Mexico City, Meksika
  • New Affiliates, New York, NY’den Ivi Diamantopoulou ve Jaffer Kolb
  • Vrtical, Mexico City, Meksika’dan Luis Beltrán del Río García ve Andrew Sosa Martínez

 

 

 

 Luis Beltrán del Río García ve Vrtical’dan Andrew Sosa Martínez.

 

 

6 Yetenekli Genç Mimar ve Tasarımcıyı keşfetmek için okumaya devam edin.

 

 

David Eskenazi/ d.esk

 

 

 

  d.esk’ten David Eskenazi.

 

 

 

David Eskenazi, 2014 yılında Los Angeles merkezli d.esk’i kurdu. Mimara göre, pratiği “çağdaş bilmecelere yakından bakarak mimarlıktaki fikirlerin tarihine katkıda bulunmayı” amaçlıyor. Ölçek, önemlilik ve tasarım süreçleriyle ilgili deneyler yapan Eskenazi, yazı yoluyla da araştırma yapıyor ve Güney Kaliforniya Mimarlık Enstitüsü (SCI-Arc) fakültesinde. Michigan Üniversitesi Taubman Mimarlık ve Şehir Planlama Koleji’nden 2017 MacDowell Bursu ve 2015 Willard A. Oberdick Bursu ile ödüllendirildi.

 

 

Garrett Ricciardi ve Julian Rose / Formlessfinder

 

 

 

 

Garrett Ricciardi ve Formlessfinder’dan Julian Rose.

 

 

 

Garrett Ricciardi ve Julian Rose, 2010 yılında Los Angeles ve New York’ta bulunan Formlessfinder’ı “biçimsizliğin mimariye girişine yönelik metodolojik deneyler için bir laboratuvar” olarak kurdular. Çalışmaları “modeller ve çizimler gibi geleneksel mimari temsillerden videolara, fotoğraflara, yapısal ve malzeme testlerine, yazılara ve röportajlara” kadar uzanıyor. Formlessfinder, 2012 AIA NY Yeni Uygulamalar ödülünü aldı. Ricciardi şu anda UCLA’da ders veriyor.

 

 

Leslie Lok ve Sasa Zivkovic/ HANNAH

 

 

 

 

HANNAH’tan Leslie Lok ve Sasa Zivkovic.

 

 

Leslie Lok ve Sasa Zivkovic, 2012 yılında Ithaca, New York’ta bulunan HANNAH’ı kurdu. Dijital tasarım ve üretim teknolojileri, 3D baskılı beton mimari elemanlardan tam ölçekli oturma ve yapılara kadar uzanan çalışmalarının özünde var. Çalışmalarının yapısal performansını ve mimari ifadesini “doğal olarak önemlilikten, dijital inşaat protokollerinden, robotik rutinlerden ve aşağıdan yukarıya tasarım mantıklarından türetilmiş” olarak tanımlıyorlar. HANNAH, Architect Magazine’in 2018 Next Progressive serisinde tanındı. Lok ve Zivkovic, Cornell Üniversitesi’nde yardımcı doçentlerdir.

 

 

 

Isaac Michan Daniel / Michan Mimarlık

 

 

 

Michan Mimarlık’tan Isaac Michan Daniel.

 

 

 

Isaac Michan Daniel, 2010 yılında Mexico City merkezli Michan Architecture’ı kurdu. Uygulamayı “disiplin içinde yeni olasılıkları keşfeden bir mimarlık laboratuvarı” olarak tanımlıyor. Çalışmaları, geçici kurulumlardan ticari alanlara ve büyük ölçekli konut projelerine kadar uzanmaktadır. Michan Architecture, Architectural Record’dan 2019 Design Vanguard ödülü, AL Apartment için 2017 Architecture MasterPrize ve Z53 Social Housing için 2015 Architizer Ödülü aldı.

 

 

Ivi Diamantopoulou ve Jaffer Kolb/ Yeni Ortaklar

 

 

 

Yeni Ortaklardan Ivi Diamantopoulou ve Jaffer Kolb.

 

 

Ivi Diamantopoulou ve Jaffer Kolb, 2016 yılında New York City merkezli firmalarını kurdular. Bu yılın teması Value’yu, firmalarının kurulumlar, pavyonlar ve konut projeleri de dahil olmak üzere projeler için yeniden kullanım vurgusuyla ilişkilendiren ortaklar, nasıl “temizlik” yaptıklarını anlatıyorlar. yan ürünlerden parçaları, yüzeyleri ve formları yeniden oluşturmak için parçalar; gizli değerli anları bulmak ve yol boyunca yeni görsel diller ve disiplin araçları icat etmek.” Diamantopoulou, Syracuse Üniversitesi’nde misafir eleştirmendir ve Kolb, Columbia Üniversitesi GSAPP’ta yardımcı doçenttir. Yeni Ortaklar, 2020 AIA New York Yeni Uygulamalar Ödülünü kazandı.

 

 

 

Luis Beltrán del Río García ve Andrew Sosa Martínez/ Vrtical

 

 

 

Luis Beltrán del Río García ve Vrtical’dan Andrew Sosa Martínez.

 

 

 

Mexico City merkezli stüdyo Vrtical, 2014 yılında Luis Beltrán del Río García ve Andrew Sosa Martínez tarafından kuruldu. Mimarların tanımladığı gibi, uygulama “mimarlık hizmetinin demokratikleşmesine adanmıştır” ve hizmet verdiği bireylerin ve toplulukların ihtiyaçlarını anlamayı ve bunlara yanıt vermeyi amaçlamaktadır. Uygulama, 16. Venedik Mimarlık Bienali’nde Genç Latin Amerika Mimarları sergisi için seçildi. del Río, UNAM ve Universidad Iberoamericana’da profesördür. Sosa, CENTRO’da ders veriyor.

 

 

 

 

Kaynak: Arch Daily

One Comment

  1. Hepsinde pırıltılar var elbette. Michan Mimarlık’tan Isaac Michan tarafından çok ikonik tasarımlar düşünülmüş, tebrikler.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir