XXI, Nisan ayında, Utrech Manifest Bienali’nden örnekleri, İstanbul Bilgi Üniversitesi’nin düzenlediği Viyana Chicago Metropol vve Mimarlık adlı fotoğraf sergisini, modanın sürdürülebilirliğini ve pek çok projeyi okuyucularına sunuyor. »»»
Yapı, Nisan ayında, Türkiye’nin nüfus sorununa, Avrupa’da İstanbul’a olan benzerliğiyle dikkat çeken Lizbon’a, 2010 yılının İstanbul’una yer veriyor. Ayrıca, bu ay, Yapı Dergisi, yine yerli ve yabancı pek çok mimarın eserlerini okuyucularının beğenisine sunmuş. »»»
Arredamento Mimarlık, bu ay, dünyaca ünlü mimar Manfredi Nicoletti’yi incelemiş. Bir mimarlık denemesi olarak sovyet otobüs duraklarını okuyucularının dikkatine sunan dergi, Amerikanizm kavramının mimarlıktaki yerini sorguluyor. »»»
Mimarist, 2008 Nisan sayısında, Mimari tasarımda esneklik dosyası hazırlamış. Ayrıca mimarist, bu sayıda, Sulukule’ye, Sultanahmet Camii’sine, İstanbul’un suriçi planlamasına değiniyor. »»»
Tasarım, Nisan ayında, 2008 Annual sayısı ile karşımızda. Dergi, bu ay da, çok çeşitli yerli ve yabancı projelere yer veriyor »»»
Natura, Nisan ayında, Levent Loft’u, Danimarkalı hidrolik imalatçısı Danfoss için Jürgen Mayer’in tasarladığı etkileşimli merak merkezini, Hillside Sanda Spa’yı ve daha pek çok konuyu okuyucularına sunuyor. »»»
İcon, Nisan ayındaen genç 20 tasarımcıyı seçiyor. Mimarların yaşları -ki çoğu 30′ larında bu meslekte varlık gösterebilmek için projelerinin inşa edilmiş olması anlayışının dünyada geçerliliğini yitirmiş olduğunu gösteriyor. Dergi, yükselen mimarlık bürolarından küresel bir liste sunuyor. »»»

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir