2017 yılında Nesin Sanat Köyü’nde başlayan mimarlık programı, bu yaz da 25 Haziran – 5 Ağustos tarihleri arasında, ikişer haftalık üç ayrı programla devam ediyor.

 

 

 

 

Farklı disiplinlerden katılımcıların mekânsal pratikler üzerine düşünme ve sorgulama süreçlerini paylaşmak amacıyla; yalnızca mimarlık disiplini için değil, tüm disiplinler için kapsayıcı bir eğitim ve paylaşım ortamı yaratmayı hedefleyen Nesin Sanat Köyü Mimarlık Programları, lise son sınıf öğrencilerinin ve üniversitelerin lisans ve lisansüstü seviyelerindeki (tüm alanlardan/disiplinlerden) katılımcıların başvurularına açıktır. Ancak belirtilen kriterler dışındaki başvurular da değerlendirmeye alınacaktır.

 

 

Katılımcılardan kendilerini (ve eğer varsa yaptıkları çalışmaları) anlattıkları özgeçmişleriyle birlikte Mimarlık Programı’na neden katılmak istediklerini yaklaşık 200 kelimelik bir yazıyla (motivasyon mektubunu) başvuru formuna doldurmaları beklenmektedir. Ayrıca “mekân” kavramı üzerine, serbest  bir teknikle üretim (video, poster, fotoğraf, metin…) yaparak, ilgili üretimin erişilebilir linkini başvuru formunda yer alan kutucuğa eklemeleri istenmektedir.

 

 

 

 

Nesin Sanat Köyü 2018 Mimarlık Programları 

 

 

Mimarlık Programı I

 


25 Haziran – 7 Temmuz 

Spontane Yaratıcılık / Oruç Çakmaklı
Besleyici Mimarlık / Berat Çokal, Nur Yavuz
Teselasyon – Soyutlama / Erhan Vural, Kunter Manisa, Bora Yerliyurt

 

 

Mimarlık Programı II  

 


9 – 21 Temmuz

Hareket Halinde (yürürçizer) / Ahmet Doğu İpek
Yer, Duvar, Mekân / Sait Ali Köknar, Burcu Serdar Köknar
Çevrede İnsan / Esra Sakınç, Esra Akbalık, Emre Özyetiş

 

 

Mimarlık Programı III / 23 Temmuz – 4 Ağustos 
Mimarlık Seminerleri / Aykut Köksal
Coğrafya Bir Kader Midir? / Serkan Taycan, Eda Özel
Mekân – Ekran / Başak Özden, İrem Uslu, Sinem Serap Duran

 

 

Programlarla ilgili detaylı bilgiye https://nesinsanatkoyu.org adresinden ulaşılabilir. Başvurular da aynı adres üzerinden yapılacaktır.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir