İTÜ Mimarlık Fakültesi, düzenlediği architalkture seminer serisi kapsamında 6 Kasım 2019 Çarşamba günü saat 17:00’de “Nostalgic Future” başlıklı sunumu ile Tokyo City Üniversitesi’nden Takaharu Tezuka’yı konuk edecek.

 

 

 

 

 

 

1964 Tokyo doğumlu Mimar Takaharu Tezuka, 1987’de Musashi Teknoloji Enstitüsünden mezun olduktan sonra master derecesini 1990 yılında Pennsylvania Üniversitesi’nde tamamladı. 1994 yılında eşi Yui Tezuka ile birlikte Tezuka Architects’i kurdu. 1996-2008 yılları arasında Musashi Teknoloji Enstitüsünde çalışan Tezuka, 2009 yılından beri Tokyo City Üniversitesi’nde profesör olarak görev yapmaktadır. En çok bilinen çalışmaları arasında yer alan Fuji Kindergarten, içlerinde OECD ve Japon Mimarlar Enstitüsü’nün de bulunduğu kuruluşlar tarafından üç ulusal ve uluslararası ödüle layık görülmüştür. Tezuka’nın diğer çalışmaları arasında Venedik Mimarlık Bienali’nde yer alan işleri ve ödüllü mimari projeleri bulunmaktadır.

 

 

Tezuka, 6 Kasım 2019 Çarşamba günü saat 17:00’de İTÜ Mimarlık Fakültesi 126 numaralı konferans salonunda vereceği seminerde, toplumsal ve teknolojik gelişmelerle rahatlayan gündelik yaşamın problem çözümü ve yaratıcılık gibi alanlarda özellikle çocuklar üzerindeki olumsuz etkilerine değinecektir. Bakterilerin bağışıklık sistemimizin gelişiminde oynadığı rol gibi insanların da bulundukları mekanlarda farklı olasılıklara maruz kalmalarının doğal yaşamın ve insan gelişiminin bir parçası olduğunu çalışmaları üzerinden aktaracaktır.

 

 

Etkinlik, tüm katılımcılara açıktır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir