Toplu Konut İdaresi (TOKİ) ile Trabzon Belediyesi’nin ortaklaşa yürüttükleri Zağnos Vadisi Kentsel Dönüşüm Projesi 2. etap yıkım çalışmaları devam ediyor.

Zağnos Vadisi ile Maraş Caddesi arasında yıkım kapsamında bulunan 125 bina sahibinden 106’sı ile anlaşan Trabzon Belediyesi 70 binanın yıkımını gerçekleştirdi. Yine Tanjant köprüsü ile Bahçecik arasında bulunan 177 bina sahibinden 164’ü ile anlaşan Belediye şu ana kadar 103 adet binanın yıkımını gerçekleştirdi.

Trabzon’un her geçen gün yenilenip geliştiğini ifade eden Trabzon Belediye Başkanı M.Volkan Canalioğlu, “TOKİ ile birlikte yürüttüğümüz Zağnos Vadisi kentsel dönüşüm projesi 2. etap yıkım çalışmaları devam ediyor. Okulların kapanmasıyla birlikte anlaştığımız binalarda yıkım çalışmalarına başladık. Bu çalışmalarda Zağnos Köprüsü ile Maraş Caddesi arasındaki kısımda 70, Tanjant köprüsü ile Bahçecik arasındaki 103 binanın yıkımını gerçekleştirdik. Mülk sahipleri ile anlaşma yaptığımız diğer binaların yıkımı da kısa bir zamanda gerçekleştireceğiz. Bu projenin tamamlanmasıyla birlikte Zağnos Vadisi eski kimliğine kavuşacaktır” dedi.

Kaynak: Kent Haber

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir