Başbakan Erdoğan, yerel seçimlerde partisinin Samsun, Sakarya, Bursa, İzmir, Eskişehir, Kırklareli ve Edirne belediye başkan adaylarını açıkladı. Erdoğan, büyük önem verdiği İzmir’e Taha Aksoy’u aday gösterdi. Erdoğan, aynı zamanda İzmir milletvekili olan Aksoy için, ‘Bir milletvekilimizden fedakarlık yapacağız, İzmir için bu gerekliydi’ dedi.

O daha yakışıklı
İzmir için aday belirlenmesi sırasında ilginç diyalogların yaşandığı öğrenildi. Başbakan Erdoğan, İzmir’de adaylıkları öne çıkan Taha Aksoy ve Selim Gökdemir’le görüşmesinde adaylar birbirlerini önermiş. Aksoy, Gökdemir için ‘O benden yakışıklı ve dinamik, o aday olsun derken, Gökdemir de, Başbakan Erdoğan’a ‘Taha abi benden tecrübeli, onu aday gösterin’ dediği öğrenildi.

İşte Erdoğan’ın açıkladığı diğer adaylar: Samsun: Mevcut Başkan Yusuf Ziya Yılmaz, Sakarya: Serdivan Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, Bursa: Osmangazi Belediye Başkanı Recep Altepe, Eskişehir: Prof. Dr. Hasan Gönen, Kırklareli: Cengiz Bağdan ve Edirne: Mustafa Hatipler. Belli olan ilçe belediye başkan adayları ise Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Tanrıverdi tarafından açıklandı. AK Parti Samsun’da mevcut belediye başkanı ile yola devam kararı alırken, Sakarya ve Bursa’da mevcut belediye başkanları tekrar aday gösterilmedi. Öte yandan Sakarya’da aday gösterilen Zeki Toçoğlu’nun MHP’nin adayı Enver Toçoğlu’nun ile amca çocukları olduğu öğrenildi.

Kaynak: Yeni Şafak

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir