Bornova Çamkule Mahallesi ile Altındağ’da kaldırım düzenlemesi, kanal yenilemesi, ızgara imalatı, yağmur suyu kanalları yapıldı, park alanı düzenlemeleri gerçekleştirildi.

izmircozum.jpgİzmir Büyükşehir Belediyesi “Toptan Çözüm Ekipleri” Çamkule ve Altındağ mahallelerindeki yatırımları tamamladı. Bornova Çamkule Mahallesi’nde 87 bin 927 YTL, Altındağ Merkez Mahallesi’nde de 86 bin 113 YTL harcanarak kaldırım düzenlemesi, kanal yenilemesi, ızgara imalatı, yağmur suyu projesi, park alanı düzenlemesi, oyun gruplarının tamiri, okul bakımı çevre düzenlemesi, asfalt yama çalışmaları, istinat duvarı, futbol sahası onarımı çalışmaları yapıldı.

Ekiplerin yaptığı çalışmaları yerinde inceleyen İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, Bornova Çamkule Mahallesi’nde halkın sevgi gösterileri ile karşılandı. Umut Tepe ve Yaren Kaya adlı semt sakinleri Çamkule halkı adına Başkan Kocaoğlu’na çiçek sunarken, mahallenin girişindeki ağaçlık alanda vatandaşlarla bir araya gelen Başkan Kocaoğlu, barışı simgeleyen güvercinler uçurdu.

SORUNLARI DİNLEDİ

Bornova Belediye Başkanı Sırrı Aydoğan ile birlikte Çamkulelilerle sohbet eden Kocaoğlu, vatandaşların sorunlarını dinledi, notlar aldı ve isteklerin en kısa zamanda yerine getirilmesi için çalışma arkadaşlarına talimatlar verdi.

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin tüm olanaklarını, mahallelerde en iyi hizmeti vermek için seferber ettiklerini söyleyen Başkan Kocaoğlu, “Elbette eksiklerimiz olacaktır. Ama eksiklerimizi de yapa yapa, bıkmadan usanmadan çalışarak azaltacağız. Alsancak’ta ne varsa, burada da olsun istedik, bunun için çalışıyoruz” dedi.

Daha sonra, Altındağ Merkez Mahallesi’ni ziyaret eden Başkan Kocaoğlu’nu, İzmir Büyükşehir Belediyesi Gezici Sanat Otobüsü müziklerle karşıladı. “Bütün dünya buna inansa, hayat bayram olsa, insanlar el ele tutuşsa, birlik olsa, uzansak sonsuza….” dizeleriyle coşan halka hitap eden Başkan, birlik ve beraberlik mesajı verdi. Bornovalıların oylarıyla Başkan seçildiğini söyleyen Kocaoğlu, “Birbirimizi iyi tanıyoruz. Hepimiz bir yerlerden geldik. Karnımızı doyurduğumuz bu kentte dayanışma içinde yaşayacağız, birbirimize destek olacağız. Kamunun yararına çalıştığımızı herkes öğrendi. Bugüne kadar olduğu gibi, bundan sonra da sizi kalkındırmak için çalışacağız” diye konuştu.

Çamkule Mahallesi Muhtarı Mahmut Tepe ile Altındağ Merkez Mahallesi Muhtarı Satı Ali Aslan, Başkan Kocaoğlu’na yaptığı hizmetlerden dolayı teşekkür ettiler.

Farklı çalışmalar yapıldı

* İzmir Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Daire Başkanlığı ve İZBETON ekipleri tarafından Çamkule’de kaldırım ve kanal yenilemesi, kavşak düzenlemesi, otobüs yolu ve durağı, asflat yama çalışmaları yapıldı. Yol ve park kenarlarına demir korkuluklar yapılıp boyandı. Dostgücü Spor Sahası’na istinat duvarı örüldü, futbol sahasının tamiri ve bakımı gerçekleştirildi. Çimentaş İlköğretim Okulu, Çamkule ve Habipler camilerinin bakım ve onarımı yapıldı.

* Altındağ’da ise otobüs yolu ve kaldırımlar düzenlendi. Kanallar yenilenirken ızgara imalatı gerçekleştirildi. Dik sokakların bitimine ve Fevzipaşa Bulvarı’nın üst bölümlerine yağmursuyu projesi uygulaması başlatıldı. Park alanları düzenlendi. Oyun grupları tamir edilerek boyandı. Altındağ İlköğretim Okulu’nun bakım ve onarımı yapılırken, Altındağ Mezarlığı’nın çevresi temizlendi.

Kaynak: Yeni Asır

8 Comments

  1. Sen gel gecekondunu çoğu zaman sana bile ait olmaya bir araziye yap, suyu, elektriği, her türlü hizmeti bekle. Fabrika gibi çocuk doğur, sokaklara sal, sonra belediyenin yaptığı parkı beğenme. Sanayi işçi ararken, sen sosyal yardım bekle. Kafatasçılığın alasını yap, sonra gel beni eziyorlar de. Tek bir sosyal dernek olmasın, olanları da ya cami yaptırma yaşatma, ya köyümüz, ya da kumarhane olsun… Hakkını savunma onun için bile yardım bekle. Hadi ya.

  2. MELIH DEYİRMENE. Karılıyom. Park. Ne. Yapım. Ben. Emnıyet. Ve asayişi. Olmayan. Park’ı. Asayişi. Olsaydı. YUNUS. Kardeşimizi. Kaybetmedik. Bır. Insanın. Canı. Gıtmiş. O. Park. Dediyiniz. Yerde.

  3. Bu.beledıye. Başkanları. Keşke. İzmir’de. Olduğum. Zaman. Denk. Gelsemde birde. Biz soru. Sorsak. Onlara. Camkule. Geldıkleri. Zaman. Etrafları. Insanlarla. Dolup. Taşlıyor. Onlarda. Havaya gırıyor. Onlar halbukı. İşşızlıgın. Vermiş olduğu. Karabalık. Normal. Ya.ALLAH. RIZASI. için. Boş. Boş. Konuşmasınlar. Camkule. Mahallesınde. 1. Adet. Kırmizı. İşik. Yok 2. Yaya. Yoluyok. Aileler için park yok 3 okulun. Önünde günde. Bınlerce. Arac geçiyor yolu bucaya bağladınız. 6. Çocuğumuz. Oldu işikyok. 4 yollarda 1adet cızgıyok. Gıdıs aynı Geliş aynı daha. Ne diyim. Sen Kaldırım yapmışsın. Camkule. (. IL. OLDU. OZAMAN.

  4. Merhabalar. Ben tam 26 Senem İzmir camkule mahallesinde yaşadım büyüdüm.izmirin gerçekten. En geride olan Mahallesi. Camkule Kaldırım taşıyla pazar yeriyle olmaz bu işler hızmet edıyoruz etmeye devam bıkmadan usanmadan KARDEŞ. K. Bakmayın. Ama nedense seçim zamanı camkule yetkili yüzü. Görüyor. Seçimde. Olmassa. Nerdesınız. Bir. Soru sorsam. CHP Cevap. Verecek kımse bulamazsın. Örnek. Kaldırım. Yaptın. Güzel. AMA EKSIK. NERDE. (((. ENGELLI. ))) KARDEŞLER. NASIL. INIP. ÇIKACAK. KALDIRIMA. Kaldırım. Saglamlar. Için. Yazık. Sız. ANCA. Camdıbi. Bornova. Konak Alsancak. Sosyete. Yerlerde. Varsınız.

  5. hadelen ordan teneke bi secim geldimi bı park bide kaldırım yapıonuz baskada bısey yaptıgınız yok ısmınız kaldırımcı oldu anasını satım

  6. İzmir’de ayrımcılık yapıldığını iddia etmek için ya provakatör ya da deli olmak lazım. Belediyenin her türlü sorunu var. CHP’li belediyeler, sürekli olarak hükümetin baskılarını, engellemelerini yaşıyorlar. Şimdi de Türk Kürt ayrımcılığı yapılmak ve provoke edilmek isteniyor. Amaç İzmiri ve belediyesini kötü göstermek.

  7. ya bi belediye anlayışşıı bu kadarr adii olmazz göçmenlerinn yaşadıgıı türklerinn yaşadıgıı alanlarr güzlll refahh içinnde kürtlerinn yaşadıgı alanda hiççbirr tesiss yokk niye göçmenler türkler insan biz insann degilmiiyiz böle ayrımm yapıonuzz sonra kürtlerr ne istyoo diyossunuzz en kısası bile beledieyede bile kürtlerinn yaşadgıı yerlerii takmıyosunuz yeter artıkk chpp adamm ol düzell ayrımcılık yapma türklere gösterdiginn ilgiyi kürt mahalelelerinede gösterr!!!

  8. BEN DOGDUM DOGALI ÇAMKULEDE OTURUYORUM WE YAŞIM 28 ? 28 YILDIR ÇAMKULE KÖY GİBİ SÖZDE İZMİRDE OTURUYORUZ 28 YILDIR OLMAYAN KALDIRIMLARIMIZ YENİ YAPILDI HEMDE SEÇİM ÖNCESİ SAYIN SIRRI AYDOGAN ÇAMKULEYE NE ZAMAN GELDİNİZ WE NE ZAMAN UGRADINIZ SEÇİM ÖNCESİMİ BİR BELEDİYE BAŞKANINA YAKIŞMAZ BİRAZ HALKIN İÇİNE GİRİN İSTERSENİZ OLMAYAN SAHAMIZ OLMAYAN PARKIMIZ DAN BAHSEDİLİYOR DİCEKSİNİZKİ ORDAKİ PARK NE DOGRU POLİS GELMEZ PARK ESRAR KEŞ DOLU ŞARAPÇI DOLU HİÇKİMSE EŞİ ÇOLUGU ÇOCUGUYLA ÇIKAMAZ BİR YEŞİLOWA PARKINA BAKIN BİRDE ÇAMKULEYE BAKIN YANİ KISACASI BİRAZ ÇAMKULEYLE İLGİLENİN BOŞ WAATLERLE YAPILDI DA BİZMİ GÖRMEDİK DOGRU KALDIRIM YAPILDI 28 YIL SONRA SAYIN AZİZ KOCAOGLU WE SAYIN SIRRIAYDOGAN GELİN GÖRÜN SIRF KÜRT WAR DİYE KULAK ARKASI YAPMAYIN BİZDE BİRER TC CUMHURİYETİ WATANDAŞIYIZ

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir