Crowne Plaza İzmir Genel Müdürü Alsaç, “Kruvaziyer gemilerinden gelen turistler, sanılanın aksine gerekli hareketliliği getirmiyor” dedi.

Crowne Plaza İzmir, Türk turizm sektörünün en önemli buluşma noktalarından Travel Turkey İzmir Fuarı ve Konferansı’nda açtığı stant ile konaklama programlarını ve güzellik – bakım uygulamalarıyla ilgi gören Agamemnon Termal Spa’yı tanıttı.
Fuar standına konuk olan profesyonel ziyaretçilerle bire bir ilgilenen Crowne Plaza İzmir Genel Müdürü Faik Alsaç, İzmir turizmine yönelik açıklamalarda bulundu.

Doğal bir cennet
Yurtiçi ve yurtdışında düzenlenen bu tip fuarların İzmir turizmine katkıda bulunduğuna değinen Alsaç, her şeye rağmen turizmin gelişmesi için daha çok çalışılması gerektiğine dikkat çekti.

“İzmir turizmi ancak kongre turizmiyle gelişebilir” diyen Faik Alsaç, İzmir’e yeterince turist gelmediğini, oysa kentin iklim, coğrafya, güvenlik, yemek kültürü ve tarihi zenginlikleriyle doğal bir turizm cenneti olduğunu kaydetti.

Kruvaziyer gemilerinden gelen turistlerin, sanılanın aksine gerekli hareketliliği getirmediğini savunan Alsaç, “Gemiyle gelen turistler İzmir’de yarım gün kalıyor. Kongre turizmi için gelen turistler ortalama 4 gün, otel turisti ise yaklaşık bir hafta konaklıyor. Öte yandan kongre turisti ortalama 4 bin dolar döviz bırakırken, deniz turisti de bin dolar düzeyinde döviz getiriyor. Turizmciler olarak ortak hareket ederek, İzmir’i kongre turizmi açısından büyütmenin yollarını aramalıyız. Tanıtım bu konudaki en etkili silahımız olacak” diye konuştu.

Kaynak: Yeni Asır

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir