Bursa merkez Yıldırım Belediyesi, Mollaarap Mahallesi’nde 17 dönümlük alan üzerinde yapılan çalışma sonucunda 107 kişinin tapularını dağıttı.

30 yıldır kangren haline gelmiş hisseli parsel tapusuna sahip kişiler, kendilerine ait müstakil tapu almanın sevincini yaşadı.

Yıllardır hisseli tapulara sahip mahalleli, ev yapmak istediği halde yapamıyor ya da satamamanın sıkıntısını yaşıyordu. Yıldırım Belediyesi’nin hummalı çalışmaları sonucu plana kavuşturduğu tapularla, vatandaşlar kendilerine ait boş arsalarına ve müstakillerine rahatlıkla izin alıp ev yapabilecek. Müstakil imar tapularını Yıldırım Belediye Başkanı Özgen Keskin’in elinden alan Mollaarap sakinleri, Başkan Keskin’e teşekkür etti. Göreve geldiği günden bu yana planlama çalışmalarına hız verdiklerini anlatan Belediye Başkanı Keskin, “19 mahalleye plan getirdik. Yıllardır doğal sit özelliği taşıyan mahallerimizde binlerce vatandaşımız yaşıyordu. Bu mahallelerimizi büyük uğraş ve desteklerle, olmayan doğal sitten çıkartarak plana kavuşturduk. Bütün bu çalışmalarımız değişen ve gelişen yeni yüzü ile yeni bir Yıldırım oluşturmak için.” diye konuştu.

Amaçlarının vatandaşlara her konuda yardımcı olmak ve önlerini açmak olduğunu belirten Keskin, “Yıllardır belediyeler halkın gerisinde kalarak kalıcı çözümler üretmemiş. Vatandaş kaçağa yönelmeden plan üretememiş, onlara konut imkanı sağlayamamış. İşte bu manada biz göreve gelir gelmez hükümetimizin de desteği ile 19 mahalleyi doğal sit alanından çıkarıp plana kavuşturduk. Genelden aldığımız desteği, yerelde hizmete dönüştürdük. Buralar yıllardan beri bu durumda idi. Biz taşın altına el değil baş koyduk ve başardık.” diye konuştu.

Kaynak: Zaman

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir