Devamlı bir okurunuz olarak bu hassas konuyu sizinle paylaşmak istedim. Belediye Başkanı Sayın Hikmet Şahin`in bu aralar sıkça bahsettiği Çakırhamam`daki projeler gerçekten heyecan verici. Balıbey Han`ın açılması ve ardından karşısındaki binaların (Kızılay, Merkez Bankası gibi…) yıkılarak, Hanlar Bölgesi`nin, hatta Kapalıçarşı ve Ulucami`nin açığa çıkması gibi bence de müthiş bir proje. Bunun için gerekli paranın yani kamulaştırmanın hazır olduğu söyleniyor.

Ama bu açıklamalardan sonra oradan devamlı yolu geçen bir vatandaş olarak şaşkınlık içindeyim. Birşeyler oluyor hemde anlaşılamayan bir çabuklukla yangından mal kaçırır gibi birşeyler!

O açılacak alana (Merkez Bankası`nının arkasına ) çok kısa zamanda iki inşaat başladı. İnanması zor ama oraya güzel bir meydan beklerken aniden iki inşaatın başlaması oldukça ilginç.

Merak ediyorum; Acaba sayın Belediye Başkanı burayı gördü mü? Belki de sahiplidir ama sonuçta kamulaştırmadan söz ediliyor. Burası açılacaksa yeni bir bina yapımına nasıl imar izni veriliyor ?

Ben bu projeyi ve Hanlar Bölgesi`nin açılmasını binlerce Bursalı gibi heyecanla beklerken bu yükselen inşaatların sırrı ne merak ediyorum. Belediye yetkililerinden beni ve Bursalıları aydınlatmasını bekliyorum…

AHMET ARI

İmam böyle yaparsa cemaat ne yapmaz?
Biz Çaylı Köyü sakinleri olarak Nilüfer Müftülüğü`ne sesimizi duyurmak istiyoruz. Cami imamından çok şikayetçiyiz. Çünkü hafta sonları gelmiyor. Köyden Cuma günü gidiyor, pazartesi sabahı geliyor. Dolasıyla cami cemaati ve köy halkı bu durumdan rahatsız. İmam kendisi köyden ayrılmak için elinden gelen herşeyi yapıyor. Fakat Müftülük tayinini başka yere yapmıyor. Daha önce Müftülüğe yaptığımız şikayetleden bir cevap alamadık. Kendisi de zaten `gidin şikayet edin` diyor. Buradan bütün yetkililere sesleniyoruz. Artık duyun sesimizi. Bilindiği gibi küçük köylerde böyle şeyler hoş karşılanmaz. Bir de bir atasözü vardır; İmam böyle yaparsa cemaat ne yapmaz….

ÇAYLI KÖYÜ halkı

Vatan Caddesi`ndeki hurdacıdan şikayetçiyiz
Yıldırım ilçesi Anadolu Mahallesi Vatan Caddesi üzerinde bulunan `hurdacı`yla ilgili olarak Yıldırım Belediyesi`nin ilgili organlarına gerek yazılı gerekse sözlü olarak defalarca şikayette bulunduk. Ancak bugüne kadar harhangi bir sonuç alamadık. Bu durum mahalle sakinleri tarafından bilinmekte ve görülmekte. Gerek çevre kirliliği gerekse insan sağlığını tehtid etmekte olan bu durum konusunda rahatsızlık had safhaya ulaştı. Yıllardan beri sürmekte olan bu soruna, konuya muhatab merciler tarafından çözüm getirilmesi tüm mahalle sakinlerinin ortak dileği. Söz konusu `hurdacı`nın en kısa zamanda kaldırılması ümidiyle Yıldırım Belediye Başkanı Sayın Özgen KESKİN`i göreve çağırıyoruz.

Mahalle sakinleri…

Keskinler Caddesi yazın tozlu, kışın çamurlu…
Kestel ilçesinde Ankara Yolu`na paralel Keskinler Caddesi`nin yaklaşık 100 metrelik bir bölümüne yıllardır asfalt atılmıyor. Mahalle sakinleri olarak Kestel Belediyesi`ne defalarca şikayetimizi ilettik ve sorunun çözümünü istedik. Ancak her defasında aldığımız cevap şu oldu: Altyapı çalışmaları bir taşeron firmaya verildi. Bu kapsamda orada da çalışma yapılacak. Bu bitmeden asfalt atamayız. Kısacası yıllardır evlerimizin önünde yaz aylarında toz, kış aylarında da çamur eksik olmuyor. Daha kaç yıl bu işkenceye katlanacağız?

KESKİNLER CADDESİ sakinleri

Kaynak: Ayşe Aygör, Söz Sizde, Olay

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir