İş Bankası TEMA işbirliğiyle, yılbaşı hediyeleri için ayırdığı kaynaklarını 81 ilde 2 milyon fidan dikimine harcayacak. Projeye aktarılacak kaynak ise 11 milyon YTL.

Türkiye İş Bankası, çevre konusunda Türkiye’deki en büyük projelerden birini başlatarak gelecek beş yıl içinde, yaklaşık üç bin futbol sahası büyüklüğündeki bir alanı ormana dönüştürüyor. Bu yıldan itibaren başlayacak ‘81 İl’de 81 Orman’ projesiyle İş Bankası’nın, yılbaşı hediyeleri için ayırdığı kaynaklarını, yaklaşık 1500 hektarlık alana TEMA ile Çevre ve Orman Bakanlığı Ağaçlandırma Genel Müdürlüğü’yle 2 milyonu aşkın fidan dikimi için kullanacak.İş Bankası, proje çerçevesinde müşterilerine, iş ortaklarına ve çalışanlarına gönderdiği yılbaşı ve özel gün hediyeleri için ayırdığı fonları, Türkiye’nin 81 ilinde ‘yeni orman alanlarının oluşturulması’ amacıyla değerlendirecek. İş Bankası projeye, 11 milyon YTL üzerinde kaynak aktaracak.

Projenin başlatılması dolayısıyla Türkiye İş Bankası Kocaeli Ormanı alanında gerçekleştirilen törene, Türkiye İş Bankası Yönetim Kurulu Başkanı Caner Çimenbiçer, Türkiye İş Bankası Genel Müdürü Ersin Özince, TEMA Vakfı Onursal Başkanı Hayrettin Karaca, TEMA Vakfı Başkanı Ümit Gürses, TEMA gönüllüsü minikler ile Çevre ve Orman Bakanlığı yetkilileri katıldı.

‘Doğayı hızla tüketiyoruz’
Türkiye İş Bankası Yönetim Kurulu Başkanı Caner Çimenbiçer, yaptığı konuşmada, insanlığın doğayı hızla tükettiğine dikkat çekerek, “Ormanlarımız yok oluyor, denizler kirleniyor. Bu anlamda elimizden gelen her türlü katkıyı sağlamamız gerekiyor. Yılbaşı armağanı fonlarımızı ülkemizin ortak faydasına sunuyoruz” dedi.

Türkiye İş Bankası Genel Müdürü Ersin Özince de, özel hediyelerden alınacak bireysel mutluluklar yerine, bu hediyelerin ülke olarak yaşanabilecek daha büyük bir sevince dönüştürebileceğini söyledi. TEMA Vakfı Onursal Başkanı Hayrettin Karaca ise, bu işbirliğinden duyduğu memnuniyeti ifade etti.

Kaynak: Radikal

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir