Tarlabaşı’nda gelecek yıl hayata geçirilecek “yenileme” projesi İstiklal Caddesi’ne doğru kayıyor. İlk etapta Sakızağacı ve Yeşilçam sokaklarının yenileneceği belirtilerek, binaların boşaltılması istendi.

İstiklal Caddesi’ndeki Sakızağacı ve Yeşilçam sokaklarının da Tarlabaşı yenileme projesine dahil edilmesi gündeme geldi. Yıllardır hizmet veren Sinepop Sineması, Hacı Abdullah Lokantası ve daha bir çok işletme bu iki sokakta bulunuyor. Mülk sahipleri, yenilemenin sadece bu iki bölgede yapılmasını sokakların yapımı devam eden alışveriş merkezi inşaatına dahil edilmek istenmesine bağlıyor.

Sinepop Sineması sahibi Mehmet Soyarslan, projeyle ilgili “İnşaat 28-30 metre kazılmış ve kendi yaptığı plan doğrultusunda yapılıyor. Bütün bunların hepsi kaldırılacak, bu planlar değiştirilecek” diye konuştu. Soyarslan, “Sanki burası yıkılıp yapılma ihtiyacı duyulan çöküntü içinde bir alanmış gibi bizim üzerimize doğru bir baskı unsuru yaratmaya çalışıyorlar” dedi.

Hacı Abdullah Lokantası sahibi Abdullah Koruk ise şu ifadeleri kullandı:

“Zaten bu inşaattan biz 3 senedir epey mağdur olduk. Hem müşteriden, hem de görültü bakımından. Bir şey yapılması gerekiyorsa biz kendimiz yaparız. Neden belediye? Bir başkasını araya sokalım. Gaye üzüm yemek değil bağcıyı dövmek.”

Beyoğlu Belediyesi ise mülk sahiplerinin onayını almadan yenileme yapmayacaklarını açıkladı.

Kaynak: ntvmsnbc

2 Comments

  1. Umarım bir gün sizin tapulu eviniz için birileri size sormaya gerek kalmadan bir proje yapar, sergiler ve de sizi aynı cümlelerle değerlendirir.

  2. Bu haber şaka bence. Bırakın kardeşim, kendi kendine şahsi mülk eliyle herkes hazır İstanbul planı iptal olmuşken mülkünü nasıl istediği kadar ve oranda -projeli-‘yasal’- yeterince taşarak büyüterek yenilesin. Öyle derli toplu kollektif proje ile yol almak “frenkçe” birşey, hiç uymaz bize, alaturka itiraz, küfür, saldırı, göbek havası, salya sümük ağlama halleri yaraşır bize.
    Hay allah layığımızı versin cümlemize.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir