İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, ”İstanbul’un su sorunu yok, İstanbullu su tasarrufu yapıyor” dedi.

16’ncı Uluslararası Malatya Kültür Sanat ve Kayısı Festivali’nin açılışına katılmak üzere Malatya’ya gelen Büyükşehir Belediye Başkanı Topbaş, Malatya Belediye Başkanı Cemal Akın’ı ziyaret etti.

Topbaş, ziyarette yaptığı açıklamada, Malatya’ya içme suyunun sağlandığı kaptajı gezdiğini ve çok beğendiğini ifade ederek, Malatya’nın içme suyu konusunda şanslı olduğunu belirtti.

Gazetecilerin sorularını da yanıtlayan Topbaş, “İstanbul’un su sorunu konusunda alınan tedbirlerin neler olduğuna” ilişkin soru üzerine, “İstanbul’un barajlarında şu kadar su var. Bu su da şu kadar süre idare eder gibi ifadeler kullanılıyor. Evet yapılan değerlendirilmelerde hiç yağış olmadığı takdirde kasım ayına kadar suyun yeteceği öngörülüyor. İstanbul’un su sorunu yok, İstanbullu su tasarrufu yapıyor” dedi.

Kadir Topbaş, “Su tüketiminde oldukça titiz davranılıyor. Böyle devam ettiğitakdirde önümüzdeki süreçte oluşacak yağışlar sayesinde de su sorunumuz olmayacak” diye konuştu.

Topbaş, Malatya’ya ilk kez geldiğini ve şehircilik anlamında gelişen bir kentle karşılaştığını kaydederek, vatandaşların ilgisinden memnun olduğunu söyledi.

Kaynak: CNNTürk

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir