İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, seçim çalışmalarını yeni ilçelerden Çekmeköy’de sürdürdü. Çekmeköy’de AKP seçim koordinasyon merkezini açan Topbaş, gazetecilerin sorularını yanıtladı.

“Projeden bahsetmiyorlar”
CHP’yi, insanların umutlarını yeşertecek bir projeden bahsetmemekle suçlayan Topbaş, “Dosyalarımız var diyerek, halkımızı da etkilemek suretiyle, ’Ya bunlar da mı ?’dedirtmek istiyorlar” diye konuştu.

“O kadarcık yerle mi yapacağız?”
Eyüp’te Cihan Kamer’in de ortakları arasında olduğu araziyle ilgili soruya ise Topbaş şu yanıtı verdi:

“Bizim çevremizdeki insanlara rant sağladığımız söyleniyor. Öyle ahlakta olsak, o kadarcık metrekarelerle mi yapacağız? Taksim Talimhane’nin düzenlemesini habersiz yaptık ve 37 günde bitirdik. O bölge 5’e katladı. Yakınlarımız dahil, hiç kimseye söylemedik. Alın, 2 ay sonra 5 katına satın demedik. O ahlakta değiliz.”

“Kılıçdaroğlu demagoji yapıyor”
Kadir Topbaş, CHP’li rakibi Kılıçdaroğlu’nu da demagoji yapmakla suçladı: “Bizim dokunulmazlık zırhımız yok. Demagoji yaparak siyaset olmaz. Sayın Kılıçdaroğlu belediyeye geldiğimde sadece Topbaş’ı kovacağım diyor. Bu nezaketen söylenmez. İstanbul zarif insanların yaşadığı bir yer. Başkanlık da zarafet ister.”

Kaynak: Vatan

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir