Esenlerde vatandaşlarla buluşan Başkan Topbaş, binlerce ilçe sakininin sevgi seliyle karşılandı. Hedeflerinin İstanbul’u dünyayı etkileyen bir şehir haline getirmek olduğunu vurgulayan Topbaş, ‘ben ne olacağım’ değil, ‘ülkem ne olacak’ anlayışıyla hizmet ettiklerini vurguladı.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Bağcılar’daki ziyaretlerin ardından seçim gezisini Esenler’de devam etti. Esenler Belediye Başkanı Mehmet Öcalan ve AK Parti Esenler Belediye Başkan Adayı Teyfik Göksu ile birlikte otobüsten vatandaşları selamlayarak karanfil veren Başkan Kadir Topbaş’ı Esenler Meydanı’nda binlerce vatandaş karşıladı.

secim_esenler8.jpg

Esenlerlilere seslenen Başkan Topbaş, halkın hassas terazisinin tüm seçimlerde olduğu gibi bu seçimlerde de şaşmayacağını bildiklerini belirterek, “Bizim bir hedefimiz var. Bu şehir dünyayı etkileyen bir şehir olmalı. Bu amaçla güzel demokrasimizin bir yarışı içinde yeni bir seçim sürecinde karşınızdayız. Esenler’de 15 yıl hizmet eden belediye başkanımız burada. Esenler’in nerelerden nerelere geldiğini hep birlikte yaşadık. Şimdi yeni belediye başkanı adayımız da burada. Şimdi aynı hizmet yarışı içinde Teyfik kardeşim olacak. Bizler ‘ben ne olacağım’ diyenlerin değil, ‘ülkem ne olacak’ diyenlerdeniz. Bu siyasi anlayışta sizlerin desteği olduğu için Esenler’de ve İstanbul’da başarılı hizmetler gerçekleştiriyoruz. Sayın Başbakanımız da sizlerin desteğiyle Türkiye çapında büyük işler yapıyor. Halkımızın hassas terazisi tüm seçimlerde olduğu gibi bu seçimlerde de şaşmayacak biliyoruz. Hedefimiz İstanbul’u dünyayı etkileyen bir şehir yapmak” diye konuştu.Kıtaların ve medeniyetlerin buluştuğu bir şehir olan İstanbul’un belediye başkanlığını kendilerine emanet verdikleri için İstanbullulara teşekkür eden Kadir Topbaş, İstanbul’un geçen yıl yaşanan kuraklığa rağmen su problemini çözdüklerini ve sadece ulaşıma 12 milyar TL’lik yatırım yaptıklarını ifade ederek, sözlerini şöyle sürdürdü; “Bizler dertleri çözmede, sizinle el ele vererek Esenler’i ve İstanbul’u ileriye götürüyoruz. Yüzümüzü kızartacak, geriye baktığımızda utanacak icraatımız yok. Halkımız bizi, biz halkımızı seviyoruz. Biz gücümüzü milletten, sizden alıyoruz. Sizlerle beraber farklı bir Türkiye’yi oluşturma yolundayız. Hizmete çok daha fazla ihtiyacınız var. Eksikleri telafi etmek zorundayız. Bu şehrin her problemini çözmek bizim derdimizdir. İnsan her şeyi affeder, adam yerine konmamayı affetmez. Bunu bilen insanlardanız.”

secim_esenler9.jpg

“Emanete halel getirmeyiz…”
Dünyanın gelişme yarışı içinde olduğunun ve yarışta biraz gecikilmesi durumunda gelecek nesillerin çok sıkıntı çekebileceğinin altını çizen Başkan Topbaş, “Çocuklarımızı, dünyanın herhangi bir yerindeki çocuklarla rekabete hazırlamamız gerekiyor. Emanetin ne olduğunu biliyoruz. O emanete halel getirmeyiz, şahin kesiliriz. Gazetelerde zaman zaman manşetler görüyorsunuz. Sorun bakalım niye atıyorlar o manşeti? Belediyeden ne istiyorlar da alamıyorlar? Her kuşun eti yenmez. Tüyü bitmemiş milletin hakkını korumak zorundayız. Hizmet bizim en büyük şiarımız. Bu anlayışla hizmet ediyoruz. Biz kavgacı başkalarını kötüleyerek siyaset yapmıyoruz. İstiyoruz ki siyaset bir kalitede olsun. Bizim işimiz hizmet” şeklinde konuştu.Kaynak: İstanbul Büyükşehir Belediyesi

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir