Büyükşehir Belediyesi tarafından İstanbul genelinde yapılan toplam 912,5 milyon TL’lik dev altyapı yatırımları, Başbakan Erdoğan ve Başkan Topbaş’ın katılımıyla düzenlenen toplu açılış töreniyle hizmete girdi.

Büyükşehir Belediyesi tarafından İstanbul genelinde yapılan toplam 912,5 milyon TL’lik dev altyapı yatırımları, Gaziosmanpaşa Belediye binası önünde düzenlenen toplu açılış töreniyle hizmete girdi. İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’ın ev sahipliği yaptığı törene İstanbullular yoğun ilgi gösterdi. Açılış törenine Başbakan Recep Tayip Erdoğan ve Devlet Bakanı Başbakan Yardımcısı Hayati Yazıcı’nın yanı sıra, İstanbul Milletvekilleri Güldal Akşit, Canan Kalsın, Recep Koral, Nusret Bayraktar, Prof. Dr. Nejat Birinci, Mehmet Donat, Ünal Kacır, Ayşenur Bahçekapılı, İstanbul Valisi Muammer Güler, Gaziosmanpaşa Belediye Başkanı Erhan Erol, çok sayıda ilçe-belde belediye başkanı, Büyükşehir Bürokratları katıldı.

“İstanbul’un her köşesine yatırım yapıyoruz.”
Açılış töreninde konuşan Başbakan Recep Tayip Erdoğan, tek tek açılış yapmak yerine toplu açılış yaptıklarını belirterek, temel atma törenlerine kendisinin gitmediğini, bakan ve milletvekillerini gönderdiğini söyledi. “Bu atılan temellerin takipçisi oluyor ve toplu açılışlarına gidiyorum” diyen Erdoğan, eskiden siyasetçilerin, başbakanların seçim dönemlerinde medyaya göstermelik olarak ellerinde kazma küreklerle temel attıklarını ve bu temellerin bir türlü yükselmediğe dikkat çekti. Erdoğan konuşmasını şöyle sürdürdü;

”Türkiye, onların yüzünden adeta temel mezarlığına, beton mezarlığına dönüşmüştü. Bu 6 yıllık süre içinde ülkenin dört bir yanında nereye gittiysem bunu gördüm. Karadeniz Sahil Yolu’nda bunun yaşadık. Bolu Tüneli’nde bunu yaşadık. Mavi akımda bunu yaşadık. İstanbul metrosunda bunu yaşadık. Şehirlerimizdeki yolların yapımında, hizmet binaların yapımında, eğitim ve sağlık kuruluşlarının adalet ve emniyet tesislerinin yapımında bunları yaşadık. Tembellik, ilgisizlik, iş bilmezlik yüzünden yarım bırakılan birçok işi bitirmek bizim iktidarımıza bizim belediyelerimize düştü. Onun için biz yeni bir hizmet anlayışıyla halkımızın karşısında olduk. Farklı bir metot farklı bir yöntem benimsedik.”

Maltepe’den Bağcılar’a, Bakırköy’den Beşiktaş’a, Fatih’ten Küçükçekmece’ye Bahçelievler’den Çatalca ve Silivri’ye varıncaya kadar 29 ilçede inşa ettikleri altyapı yatırımlarının açılışını yaptıklarını ifade eden Erdoğan, bu kapsamda 556 bin metre atık su şebekesi ve kolektörü 17 kilometre tünel, 2 bin 100 metre dere ıslahı yapıldığını kaydetti. Kullanım suyundan kaynaklanan atık suların da çevreye zarar vermeden arıtılıp uzaklaştırılması gerektiğine işaret eden Erdoğan, açılışı yapılan altyapı yatırımlarından Paşaköy İleri Biyolojik Arıtma Tesisi’nin ikinci ünitesinin hayati öneme sahip olduğunun altını çizdi. Bu tesis ile günlük 100 bin metreküp olan arıtma kapasitesinin yüzde 100 artırılarak 200 bin metreküpe çıkarıldığını, yine bu arıtma tesisiyle 400 bin kişinin çevreye bıraktığı atık suyla kirliliğe neden olan karbon, azot ve fosforun bertaraf edildiğini anlatan Erdoğan, ayrıca geri kazanılan atıklardan elde edilen biyogazdan üretilen enerjiyle de birçok tesisin aydınlanma ve enerji ihtiyacının karşılandığını söyledi.

“Yeraltında da büyük yatırımlar yapıyoruz.”
Paşaköy Arıtma Tesisi’nin deniz deşarjı yönünden de 570 bin metreküp kapasitesiyle de 2 milyon 280 bin kişiye hizmet vereceğini ve bu tesisle Anadolu Yakası sahillerinden Marmara Denizi ve İstanbul Boğazı’na atık su girişinin tamamen son bulduğunu kayden Erdoğan, Melen Projesi ile İstanbul’a Melen Çayı’ndan yeni su kaynağı sağladıklarını hatırlattı. Bütün bu hizmetlerin kendi iktidarları döneminde ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin yaptığını yatırımlarla sağlandığını dile getiren Erdoğan, bu yatırımların yer altından deniz altından gittiğini ifade ederek, ”Sizler yerin altında denizin altından nelerin olduğunu görmüyorsunuz. Eğer sürekli olarak yaptığımız işler göze hitap eden işler olsa görürsünüz. Minare görünür, ama kuyu görünmez. İkisi de hayırlı iş. Biz şimdi kuyuları yapıyoruz. Onlar bize lazım. Nedir o? Altyapı tesisleri. Öte yandan, Marmaray Projesi kapsamında İstanbul Boğazı’nın altından Üsküdar’ı Sirkeci’ye bağlayan 11. tüpü yerleştirdik ama kimsenin Boğaz’ın altındaki bu tüplerden haberi yok” diye konuştu.

“Pekin’i Londra’ya, Asya’yı Avrupa’ya bağlıyoruz.”
Boğazın altında raylı sistemin geçeceğini, bunu Sultan Abdülhamit’in düşündüğünü ve geleceğe yönelik ufkunu ortaya koyduğunu dile getiren Erdoğan, o günden bugüne kimsenin aklına bunu yapmanın gelmediğini söyledi. Erdoğan, ”Bunu yapmak bize nasip oldu. Bizden öncekiler Avrupa ile Asya’yı üstten köprü ile birbirine bağladılar. Şimdi biz raylı sistemle yeni bir adım atıyoruz. Pekin’i Londra’ya, Asya’yı Avrupa’ya bağlıyoruz farkımız bu” dedi.

Maltepe’den Bağcılar’a, Bakırköy’den Beşiktaş’a, Fatih’ten Küçükçekmece’ye Bahçelievler’den Çatalca ve Silivri’ye varıncaya kadar 29 ilçede inşa ettikleri altyapı yatırımlarının açılışını yaptıklarını belirten Erdoğan, bu kapsamda 556 bin metre atık su şebekesi ve kolektörü 17 kilometre tünel, 2 bin 100 metre dere ıslahı yapıldığını anlattı. Başbakan Erdoğan, “Bütün bu yatırımlarda gece gündüz demeden çalışan ve bu güzel işlere büyük katkısı olan işçilerimizin hepsini kutluyorum” dedi.

“Yatırımlarımız hayallerin alamayacağından daha büyük.”
Törende konuşma yapan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş da Başbakan Recep Tayip Erdoğan’ın ülke kalkınmasında yerel yönetimlerin çok etkili olduğunu gördüğünden yeni yasalarla yerel yönetimlerin etki alanını genişlettiğini belirterek, “Sayın Başbakanımız reform nitelikli yasal düzenlemeler yaptılar. Bu düzenlemelerle İstanbul’un tamamının sorumluluğu bize verildi. İşte burada alt yapıdan sağlık tesislerine, sosyal tesislerden spor alanlarına kadar her alanda İstanbul’un tamamında çok ciddi yatırımlar gerçekleştirdik. Bugüne kadar yaptığımız yatırımlarımızın toplamı 25 Milyar Lira. Sadece İSKİ’nin yaptığı yatırım 5 milyar TL. Ciddi yatırımlar bunlar” diye konuştu.

Avrupa’nın birçok ülkesinden İstanbul’un daha büyük olduğunu belirten Başkan Kadir Topbaş, İstanbul’da günlük 2 milyon metreküp su kullanıldığını, bu kullanan suyun geri dönüşümü için çok ciddi çalışmalar yaptıklarını söyledi. 5 yıllık görev süreleri boyunca hayallere bile sığmayacak büyüklükte yatırımlara imza attıklarını ifade eden Kadir Topbaş, konuşmasını şöyle sürdürdü; “Bugün burada açılışını yapacağımız çalışmalardan bir tanesi de Düzce Melen’den aldığımız suyun Düzce Belediyesi’nin yapmış olduğu bir arıtma tesisinin yetersizliğinden dolayı bir problem vardı. O problemi çözdük ve bugün onun açılışını yapıyoruz. Artık İstanbul’un hudutları dışından bu şehre su teminin sağlarken insanımızın sağlığını da düşünerek bu yatırımları yapıyoruz. Yine aynı şekilde biyolojik arıtma tesislerimizin açılışını, ıslah ettiğimiz derelerin ve özellikle atık suları tünellerle toplamak suretiyle bir gerçeği ortaya koyuyoruz.”

29 Mart 2009’da yapılacak yerel seçimlerde demokrasi gereği halkın iradesini sandıkta göstereceğini ifade eden Topbaş, “Anadolu’da bir döz vardır; ‘Tarlada izi olanın, harmanda yüzü olur’ diye. Hamd olsun bizim tarlada izimiz var. O yüzden bizim içimiz rahat” şeklinde konuştu.

Törende konuşan Gaziosmanpaşa Belediye Başkanı Erhan Erol ise, göreve başladıklarında 57 milyon TL olan belediye bütçesini 3 yıl sonra 139 milyon TL’ye çıkardıklarını belirterek, “Biz bu işleri yaparken her konuda bizleri destekleyen Büyükşehir Belediye Başkanıma tüm Gaziosmanpaşalılar ve kendim adına şükranlarımı sunuyorum“dedi. Konuşmaların ardından Başbakan Erdoğan ve beraberindekiler sahnede kurdele keserek yatırımları hizmete aldı.

TOPLAM YATIRIM 2 MİLYAR 869 MİLYON
İstanbul Büyükşehir Belediyesi, toplam 2 milyar 869 milyon 560 bin 581 TL yatırım ile Silivri’den Tuzla’ya Avcılar’dan Beykoz’a içme suyu, atık su arıtma ve dere ıslahı gibi alanlarda İstanbul’un altyapısına köklü çözümler getirildi.

Açılışı Yapılanlar: 487.199.850 TL
1- Paşaköy Atıksu Arıtma Tesisi 2. Ünite İnşaatı (100.000 m³) Çekmeköy Sancaktepe-Sultanbeyli-Pendik-Beykoz
2- Paşabahçe Atıksu Arıtma Tesisi ve Deniz Deşarjı İnşaatı (570.000 m³) Beykoz
3- Düzce Atıksu Arıtma Tesisi İnşaatı (50.000 m³)
4- İstanbul geneline 556 bin 777 m Atıksu Şebekesi ve Kolektörü döşedik.
16 bin 964 m Tünel inşa ettik. 2 bin 100 m Dere Islahı yaptık.
(Bağcılar, Bakırköy, Beşiktaş, Beyoğlu, Fatih, Esenler, Küçükçekmece, Bahçelievler, Gaziosmanpaşa, Güngören, Zeytinburnu, Sarıyer, Bayrampaşa, Esenler, Eyüp, Şişli, Silivri, Avcılar, Başakşehir, Büyükçekmece, Çatalca
Tuzla, Kadıköy, Kartal, Pendik, Ümraniye, Beykoz, Üsküdar, Maltepe)

Biten, Devam Eden ve Planlananlar: 2.382.360.731 TL

Biten Yatırım ve Hizmetler:
5. 1 Milyon 662 bin 978 M Atıksu Şebekesi ve Kolektörü döşedik.
29 Bin 649 M Tünel inşa ettik.
9 bin 921 m Dere Islahı yaptık
(Bağcılar, Bakırköy, Beşiktaş, Beyoğlu, Fatih, Esenler, Bahçelievler, Gaziosmanpaşa, Zeytinburnu, Sarıyer, Bayrampaşa, Esenler, Eyüp, Kâğıthane, Şişli, Avcılar, Küçükçekmece, Büyükçekmece, Şile, Adalar,
Tuzla, Kadıköy, Kartal, Pendik, Ümraniye, Beykoz, Üsküdar, Maltepe, Sancaktepe, Sultanbeyli)
6. Haliç’in Mobil Arıtma Sistemi ile temizlenmesi İşlemi gerçekleştirilmiştir.(Eyüp, Kâğıthane)
7. Şile Deniz Deşarjı İnşaatı (Şile)
Devam Eden Yatırım ve Hizmetler:
8. 955 Bin 792 m Atıksu Şebekesi ve Kolektörü inşa ediliyor.
61 Bin 779 m Tünel inşa ediliyor.
9. 21 bin 128 m Dere Islahı yapılıyor
(Bakırköy, Fatih, Küçükçekmece, Gaziosmanpaşa, Eyüp, Şişli, Silivri)
10. Sultangazi, Esenyurt, Avcılar, Büyükçekmece, Çatalca, Tuzla, Kadıköy, Pendik, Ümraniye, Beykoz, Üsküdar, Maltepe, Şile)
11. Avrupa Yakası II. Kısım Müteferrik Atıksu Arıtma Tesisi İnşaatı 250 ve 500 m³/Gün Kapasiteli Toplam 28 Adet Köy Arıtma Tesisi (Büyükçekmece, Çatalca, Eyüp, Silivri, Arnavutköy)
12. Ataköy Atıksu Arıtma Tesisi İnşaatı 390.000 m³/Gün Kapasiteli İleri Biyolojik Arıtma Tesisi (Küçükçekmece, Bağcılar, Başakşehir Bahçelievler, Esenler, Sultangazi, Küçükçekmece, Bakırköy)
13. Asya Yakası I. Kısım Müteferrik Atıksu Arıtma Tesisi İnşaatı 125.250 Ve 500 m³/Gün Kapasiteli Toplam 28 Adet Köy Arıtma Tesisi (Beykoz, Şile, Üsküdar Çekmeköy)
14. Tuzla Atıksu Arıtma Tesisi 2. Kademe İnşaatı 150.000 m³/Gün Kapasiteli (Kartal, Tuzla, Pendik)
15. Ambarlı Atıksu Arıtma Tesisi İnşaatı 400.000 m³ Kapasiteli (Avcılar, Büyükçekmece, Esenyurt)

Planlanan Yatırım ve Hizmetler:
16. 246 Bin 720 m Atıksu Şebekesi ve Kolektörü planlanıyor
(Bağcılar, Eyüp, Silivri, Avcılar, Başakşehir, Arnavutköy, Büyükçekmece, Çatalca, Tuzla, Kadıköy, Kartal, Pendik, Ümraniye, Beykoz, Sancaktepe, Şile,)
17. Çanta Atıksu Arıtma Tesisi inşaatı (Silivri)
18. Büyükçekmece Atıksu Arıtma Tesisi inşaatı (Büyükçekmece, Çatalca)
19. Tuzla Atıksu Arıtma Tesisi III. Kademe İnşaatı (Kartal, Pendik, Tuzla)
20. Müteferrik Deniz Deşarjı İnşaatı IV (Silivri)
21. Müteferrik Deniz Deşarjı İnşaatı III (Silivri)
22. Müteferrik deniz deşarjı İnşaatı III (Beykoz)
23. Müteferrik deniz deşarjı inşaatı II (Avcılar, Beylikdüzü, Başakşehir, Arnavutköy
24. Müteferrik Deniz Deşarjı İnşaatı ı (Bağcılar, Bahçelievler, Başakşehir, Bakırköy, Esenler, Küçükçekmece, Sultangazi)
25. Küçükçekmece Atıksu Arıtma Tesisi İnşaatı 355.000 m³/gün kapasiteli arıtma tesisi (KÜÇÜKÇEKMECE, AVCILAR)

GAZİOSMANPAŞA’DA YATIRIM ATAĞI; TOPLAM YATIRIM 532 MİLYON TL

Gaziosmanpaşa ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından gerçekleştirilen ve açılışı yapılan Edirnekapı tüneli ve yan yolları ve Edirnekapı – Sultançiftliği tramvay hattı dahil toplam 72 toplu hizmet ve yatırım yer alıyor. Ayrıca toplam 46 yatırım ve hizmetin çalışmaları sürüyor. Toplam 118 yatırım ve hizmetin maliyeti 531.828.052,14 TL.

1- İstanbul Büyükşehir Belediyesi Tarafından Gaziosmanpaşa’ya Yapılan Yatırım ve Hizmetler
Toplam Yatırım Maliyeti: 237.378.052,14 TL

A) İstanbul Büyükşehir Belediyesi Tarafından Gaziosmanpaşa’ya Yapılan Açılışı Yapılacak Yatırım ve Hizmetler
Yatırım Maliyeti: 136.834.458,92 TL

1. 98.194 m Atıksu Hattı Döşeme İşi
2. 11.386 m İçmesuyu Hattı Döşeme İşi
3. İlçe Genelinde Cadde Ve Sokakların Asfaltlanması İle Yaya Alanı Düzenleme İşi
4. 500 Evler İSMEK Kurs Merkezi
5. Gaziosmanpaşa Özürlüler Merkezi İSMEK Kurs Merkezi
6. Bağlarbaşı Caddesi Aydınlatma İşi

B) İstanbul Büyükşehir Belediyesi Tarafından Gaziosmanpaşa’ya Yapılan Biten, Devam Eden ve Planlanan Yatırım ve Hizmetler:
Yatırım Maliyeti: 100.543.593,22 TL

Biten Yatırım ve Hizmetler:
1. D–100 Karayolu Edirnekapı Tüneli ve Bağlantı Yolları ile Poligon Caddesi Katlı Kavşağı
2. Gaziosmanpaşa, Mevlana Cad. – Hoca Ahmet Yesevi Cad. – Kesişimi Yol ve Kavşağı
3. Gaziosmanpaşa’ya toplam 18 bin 338 m doğalgaz hattı döşedik. Doğalgaz kullanımını %100’e ulaştırdık.
4. 10 yeni itfaiye aracı aldık. 6.369 adedi yangın olmak üzere, 9.437 olaya müdahale ettik.
5. Gaziosmanpaşa’ya da hizmet verecek olan Boğazköy Atıksu Tüneli’ni yaptık.
6. Avrupa Yakası IV. Kısım Müteferrik Atıksu ve Yağmursuyu Kanal İnşaatı
7. Beşyüzevler Caddesi ve 1003 Sokak’ı düzenledik
8. İlçe genelinde kavşak, yol, park, bahçe, yeşil alanların bakım ve onarımını yaptık.
9. Karlıtepe ve Küçükköy İSMEK’lerinde 7365 Kursiyere eğitim verdik.
10. Küçükköy İmam Hatip Lisesi, Hüseyin Ersu İlköğretim Okulu, Fahrettin Özüdoğru Ticaret Meslek Lisesi’nin bahçesine kapalı spor salonu yaptık
11. 82.679 evde ücretsiz sağlık hizmeti verdik.
12. İlçe genelindeki ihtiyaç sahibi vatandaşlarımıza yardım elimizi uzattık
13. Gaziosmanpaşa’ya 2 yeni Kadın ve Aile Sağlığı Koruma Merkezi açtık. Merkezlerimizde farklı branşlarda 21 bin 205 kadına 118 bin 855 sağlık taraması hizmeti verdik
14. Gaziosmanpaşa Özürlüler Merkezi’ni açtık. Merkezimizde 7124 özürlü ve yakınına hizmet verdik.
15. Yıldız Tabya Kurban Kesim Yeri İnşaatı
16. 2674 kişiye İlkyardım eğitimi verdik
17. 36 okula yazıcı, tarayıcı, projeksiyon, perde, bilgisayar ve ses sistemi aldık. 8 okula fizik, 6 okula fen, 5 okula kimya ve 1 okula müzik laboratuarı yaptık.
18. 18.590 eğitim seti dağıttık.
19. Edirnekapı-Sultançiftliği Tramvayı (12,5 km) Hattı’nı yaptık.

Devam Eden Yatırım ve Hizmetler:
1. İstanbul Hayvanat Bahçesi İnşaatı
2. Yaşlılarımız için 1 adet Yaşam Evi kurduk.
3. İlçe genelinde yol üstlerinde 150 araç kapasiteli otopark hizmeti veriyoruz.
4. Otogar-Bağcılar (Kirazlı) Hafif Metro Hattı (5,6 km) İnşaatı
5. Vatandaşlarımıza tesislerimizde ücretsiz spor hizmeti veriyoruz.
6. Gaziosmanpaşa Sahnesi’nin Yenileme İnşaatı
Planlanan Yatırım ve Hizmetler:
1. Kabataş-Bağcılar Metro (24,5 km) Hattı
2. Ferih Egemen Çocuk Tiyatrosu

2- Gaziosmanpaşa Belediyesi’ne Ait Yatırım ve Hizmetler
Toplam Yatırım Maliyeti: 294.450.000,00 TL

Gaziosmanpaşa Belediyesi’ne Ait Açılışı Yapılacak Yatırım ve Hizmetler
Yatırım Maliyeti: 288.450.000,00 TL

1. Küçükköy Belediye Hizmet Binası
2. Barbaros Hayrettin Paşa Kültür Merkezi
Nikah Salonu, Düğün Salonu, Spor Salonu, Halk Kütüphanesi, Paşa Özürlüler Koordinasyon Merkezi, Hanımlar Masası Tanıtım Merkezi
3. Hanımlar Masası Dayanışma Merkezi
4. Gaziosmanpaşa Belediyesi Gençlik Merkezi
5. Gaziosmanpaşa Kültür Merkezi
6. Gaziosmanpaşa Müftülük Binası
7. Gaziosmanpaşa Kütüphanesi
8. Sokak çocukları İlk Adım İstasyonu
9. Esentepe Polis Merkezi
10. Cebeci 2. Hizmet Binası
11. Merkez Mah. Peynirci Çıkmazı, Sokullu Mehmet Paşa Caddesi, 50.Yıl Mah. C Caddesi, Mevlana Mah. Sefa Caddesi, Kazım Karabekir Mah. 840 Sokak, Hürriyet Mah. 500 Evler Caddesi, Karadeniz Mah. Namık Kemal Caddesi, İstanbul Caddesi Rehabilitasyon ve Çevre Düzenleme İşi
12. 71 adet park yapımı
13. 25 parkın yeniden düzenlenmesi
14. 10 adet temalı park yapımı (Aşık Veysel Parkı, Çanakkale Şehitleri Parkı, Fetih Parkı, Mevlana Parkı, Mostar (Rumeli) Parkı, Nene Hatun Parkı, Pir Sultan Abdal Parkı, Şehit Hasan Güreşen Parkı, Şehit Şerife Bacı Parkı, Validesuyu Parkı)
15. 3 adet sabit pazar yapımı (Karadeniz Sabit Pazarı, Gazi Sabit Pazarı, Habipler Sabit Pazarı)
16. 10 adet muhtarlık binası yapımı (Yeni Mahalle, Gazi Mahallesi, Sultançiftliği Mahallesi, Esentepe Mahallesi, Zübeyde Hanım Mahallesi, Mevlana Mahallesi, Bağlarbaşı Mahallesi, Şemsipaşa Mahallesi, Yunus Emre Mahallesi, Merkez Mahallesi)
17. Hürriyet Mahallesi Güreş Salonu Ek Bölümü
18. Kazım Karabekir Mahallesi Futbol Sahası
19. Sedat Balkanlı Spor Tesisi Antreman Sahası
20. Karadeniz Mahallesi Futbol Sahası Kapalı Tribünü
21. Küçükköy Stadı Sahası Restorasyonu
22. Gaziosmanpaşa Stadı Restorasyonu
23. Yıldıztabya Spor Tesisleri Restorasyonu
24. Sedat Balkanlı Spor Parkı Suni çim saha
25. Prof. Sabahattin ZAİM Parkı suni çim saha
26. Şerife Bacı Parkı Suni çim saha
27. Mevlana Sosyal Tesisleri suni çim saha
28. Küçükköy Semt Polikliniği
29. Barbaros Hayrettin Paşa Semt Polikliniği
30. Mevlana Sağlık Ocağı
31. Nevbahar Doyuran Sağlık Merkezi
32. 7 okulun bahçesine mini halı saha yapımı (Kadri Yörükoğlu Lisesi, Fahrettin Özüdoğru Tic.Meslek Lisesi, Dede Korkut İlköğretim Okulu, Gazikent İlköğretim Okulu, Adnan Menderes İlköğretim Okulu, Şair Abay Konanbay Lisesi, Aydın Uçkan İlköğretim Okulu)
33. 24 okulun dış cephe boyama işi
34. Bekir Sami Dedeoğlu İ.Ö.O. Bilgi Evi
35. Sakarya İ.Ö.O. Bilgi Evi
36. Sultançiftliği İ.Ö.O. Bilgi Evi
37. 24 okula anaokulu binası yapımı
38. 21 okula özel eğitim sınıfı
39. Şehit Öğretmen Mustafa Gümüş Zemin altı otoparkı
40. Gaziosmanpaşa Merkez Katlı Otoparkı
41. Taksi Durakları Yapımı
42. Minibüs Durakları Yapımı

A) Gaziosmanpaşa Belediyesi’ne Ait Devam Eden ve Planlanan Yatırım ve Hizmetler
Yatırım Maliyeti: 6.000.000,00 TL

Devam Eden Yatırım ve Hizmetler:
1. Gaziosmanpaşa Tiyatro Kompleksi
2. Gaziosmanpaşa Merkez Parkı
3. Kazım Karabekir 805 Sokak Parkı
4. Barbaros 1181/1 Sokak Parkı
5. Fevzi Çakmak 787 Sokak Parkı
6. Kemal Şeker Bulvarı Parkı
7. Esentepe Sanko Sanayi Sitesi Parkı

Planlanan Yatırım ve Hizmetler:
1. Cumhuriyet Meydanı Düzenlemesi
2. Bağlarbaşı Girişi Düzenlemesi
3. Alkol ve Sigara Bağımlıları Rehabilitasyon Merkezi
4. Bekir Sami Dedeoğlu İlköğretim Okulu Altı Kapalı Otoparkı
5. Hamam Caddesi İlköğretim – Lise – Sağlık Ocağı – Karakol Yapılması
6. Nasrettin Hoca Parkı Özürlüler Koordinasyon Merkezi yapılması
7. Ahmet Davutoğlu Parkı Altı Otopark Yapılması
8. Yıldıztabya Mahallesi Spor Kompleksi yapılması
9. Yaşlılar Bakımevi ve Düşkünler Yurdu
10. Yıldıztabya Sağlık Ocağı
11. Kemal Şeker Bulvarı Spor Kompleksi
12. Fevzi Çakmak Parkı Altı Otopark Yapılması
13. Hanımlar Mesleki Koordinasyon Merkezi Yapılması
14. Mehmet Akif Parkı Altı Otopark Yapılması ve Sabit Pazar Yapılması
15. Hamidiye Parkı Altı Otopark Yapılması
16. Belediye Teknik Hizmet Binası Yapılması
17. Karayolları Sağlık Ocağı ve Hizmet Binası
18. Paşaçayırı Caddesi Sağlık Ocağı
19. Mevlana Depo Sosyal Konut ve Spor Kompleksi Yapımı
20. Beşyol Sabit Pazar Yeri
21. Kazım Karabekir Özürlüler Koordinasyon Merkezi Yapımı
22. Kazım Karabekir Mesleki Eğitim Merkezi
23. Ekolojik Park Yapımı
24. Gaziosmanpaşa Kültür Ve Kongre Merkezi
25. Kemal Şeker-İstanbul-Hamam ve Bağlarbaşı Caddeleri Kavşak projesi
26. Hekimsuyu Caddesi Galeri Caddesi Kavşak Projesi
27. Cebeci ve Galeri Caddeleri Kavşak projesi
28. GOP Meydanındaki Trafik Sirkülasyonunun Yeniden Düzenlenmesi
29. Çukurçeşme caddesi Şehit Mustafa Yeşil alt geçidinin Yeniden Düzenlenmesi
30. Küçükköy Meydanın Yeniden Düzenlenmesi
31. Küçükköy Polis Merkezinin Yapılması

Kaynak: İstanbul Büyükşehir Belediyesi

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir