Eski Kültür Bakanı Ercan Karakaş, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı adaylığı için CHP’ye başvuruda bulundu. Karakaş, İstanbul’da bir değişimin şart olduğunu söyledi. Sevilen sanatçı Müjde Ar’ın eşi olan Karakaş kültür ve sanat camiasından büyük destek gördüğünü söyledi.

CHP İstanbul İl Başkanlığı’na başvurusunu yapan Eski Kültür Bakanı Ercan Karakaş, daha sonra basın mensuplarının sorularını cevaplandırdı.

Türkiye nüfusunun yüzde 20’sini barındıran ve ülke gelirinin yüzde 50’ye yakınının yaratılmasına katkıda bulunan İstanbul’un, AKP’li belediyelerce iyi yönetilmediğini belirten Karakaş, ”İstanbul’da bir değişim şart diyorum. İstanbul değişirse Türkiye de değişir, görüşünü benimsiyorum. İstanbul’u partimizin programı doğrultusunda değiştirmek üzere CHP adayı olmak için yola çıktım. Bu yolda tüm birikimimi, deneyimimi ve gücümü ortaya koyarak başarı sağlayacağıma inanıyorum” dedi.

Karakaş, bir soru üzerine, adaylığı konusunda CHP Genel Başkanı Deniz Baykal ile ayrıca görüşmediğini, parti genel sekreteri ve başkan yardımcılarıyla görüştüğünü bildirdi.

”CHP İstanbul Büyükşehir Belediyesi adaylığı için Kemal Kılıçdaroğlu’nun isminin geçtiği” hatırlatılan Karakaş, CHP gibi bir kitle partisinde çok sayıda adayın olmasının bir zenginlik olduğunu ifade ederek, ”Çok sayıda aday olunca bir yarış olacağı ortada, önemli olan bu yarışın parti kriterlerimize göre büyük bir açıklıkla yapılması, bunun da olacağını düşünüyorum” diye konuştu.

Karakaş, bir gazetecinin ”Topbaş sizin için nasıl bir aday?” sorusu üzerine, ”İyi bir aday. Zor bir aday değil bence. Kendisiyle tanışıklığımız var, ancak kusura bakmasın, İstanbul iyi yönetilmiyor” görüşünü dile getirdi.

Ercan Karakaş, eşi Müjde Ar’ın verdiği desteğin çok önemli olduğunu belirterek, kültür ve sanat camiasından da büyük destek gördüğünü söyledi.

Kaynak: Cumhuriyet

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir