Dünyaca ünlü panaromik fotoğrafçı Dudu Tresca’nın objektifinden ‘360 derece İstanbul’ kareleri Dolmabahçe Depo Sanat Galerisi’nde İstanbulluları bekliyor.

Türkiye Jokey Kulübü, 2010 Avrupa Kültür Başkenti projesine destek olmak amacıyla dünyanın en önemli panoramik fotoğrafçılarından Brezilyalı Dudu Tresca’ yı İstanbul’a davet etti. İstanbul’ a ilk kez gelen ve köşe bucak gezdiği İstanbul’da heyecan duyduğu her görüntüyü aktaran Tresca’ nın “İstanbul 360” adlı çalışması Veli Efendi Hipodrumu’ndan sonra Dolmabahçe Depo Sanat Galerisi’nde ziyarete açılıyor. Sergi 15 Şubat’a kadar açık olacak.

İstanbul’u çekerken büyülendim

İstanbul’un güzelliklerine hayran kaldığını belirten ünlü fotoğrafçı Tresca, çok güzel bir kentte çalıştığını ifade etti. Tresca, İstanbul’u yaşamak, teneffüs etmekle dolu 8 günde gördüğü manzara ve muhteşem köşelerden çok etkilendiğini söyledi. Tarihi aktaran bir panoramanın gözleri önünde olduğunu vurgulayan Tresca, Topkapı, Galata ve Boğaziçi’nin elini uzatsa dokunacağı kadar yakınında olmasından heyecan duyduğunu belirterek ‘ Daha önce belgesellerinde izlediğim sahneler şimdi gerçeğe dönüştü’ dedi.

Kaynak: Yeni Şafak

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir