Censar İnşaat’ın, Karşıyaka’da hayata geçirmeye hazırlandığı 450 konutluk Anıttepe Evleri piyasaya hareket getirdi.

insaat.jpg

Tüm Türkiye’de olduğu gibi İzmir’de de son 2 yıldır büyük sıkıntı yaşayan, birçok projenin askıya alındığı inşaat sektöründe gelen bir yatırım haberi heyecan yarattı. Censar İnşaat, İzmir’in Karşıyaka ilçesinde 50 milyon TL yatırımla hayata geçirmeye hazırlandığı 430 konuttan oluşan Anıttepe Evleri, sektöre hareket getirdi. Censar İnşaat tarafından gerçekleştirilen ve Eskidji tarafından tanıtım, pazarlama çalışmaları yürütülecek olan projede konut fiyatları 68 ile 98 bin TL arasında değişiyor. Censar İnşaat A.Ş. Yönetim Kurulu Üyesi Emin Hızır Saral, “Artık biz piyasanın açılma zamanının geldiğine inanıyoruz” dedi.Peşinat 10 bin TL
Toplu Konut İdaresi (TOKİ) sistemi ile düşük gelir sahibi vatandaşı ev sahibi yapmayı amaçlayan projede 10 bin TL peşinat veren eve kavuşacak. Düzenlenen kampanya ile de başvuru yapacak ilk 40 kişi ise 10 bin TL indirimli kampanyadan yararlanacak. Censar İnşaat A.Ş. Yönetim Kurulu Üyesi Emin Hızır Saral, daralan piyasayı hareketlendirmeye yardımcı olmak için projeye başladıklarını belirterek, 50 milyon TL yatırım yapacaklarını söyledi. Projenin tanıtım ve pazarlamasını gerçekleştiren Eskidji’nin İzmir Bölge Ortağı Ali Erten uygun koşullardaki konutlara büyük ilgi beklediklerini kaydetti. Anıttepe Evleri projesi, Bornova Karşıyaka otoyolu üzerinde Ilıca Vadisi düzenleme alanı içinde yer alırken, alanın mülkiyeti de Censar İnşaat firmasına ait bulunuyor. Çevre yoluna 600 metre mesafede bulunan ve Mavişehir, Karşıyaka ve Bornova’ya 10 dakika, Alsancak’a ise 15 dakika uzaklıkta bulunan arazi Barış Anıtı ve sosyal tesislerine ise yürüyüş mesafesinde yer alıyor.

Koşullar çok uygun
Türkiye’de 2 yıldan beri daralmış olan inşaat piyasasını harekete geçirmek için projelerine başladıklarını dile getiren Saral, müteahhit firma olarak üzerlerine düşeni yerine getirmek istediklerini kaydetti. İstanbul’da önceki günlerde bir inşaat projesinin büyük ilgi gördüğüne işaret eden Saral, “Artık biz piyasanın açılma zamanının geldiğine inanıyoruz. Bu dönemde ya üst gelir grubuna, ya da alt gelir grubuna yönelik projelerin ilgi göreceğini düşünüyoruz. Biz alt gelir grubuna yönelik olarak bir proje hazırladık. Faizler düşüş eğiliminde. Koşullar sektör için daha uygun hale geliyor. Bu ortamda en iyi yatırım aracı olarak gayrimenkulu görüyoruz. Şimdi yapılacak bir yatırım 1-1.5 yıl sonra gayrimenkul sahiplerine önemli oranda kazanç sağlayacaktır” dedi.

Taksitler 600 TL
16 bloktan oluşan sitede toplam 430 dairenin bulunacağını belirten Saral, konutları 6 ay ila 18 ay gibi kısa süre içinde teslim edeceklerini kaydetti. 115 metrekareden 160 metrekareye 4 ayrı büyüklükte ve tamamı 3 oda 1 salon olan dairelerin oldukça güvenli bir zeminde inşaa edileceğini vurgulayan Saral, “Daire fiyatları, 68 ile 98 bin TL arasında değişiyor. 10 bin TL peşinattan sonra 6 ay sonra ve teslimde olmak üzere 2 adet ara ödeme var. Kalan kısım için 10 yıla kadar özel kredi temin edildi. Aylık taksitler 600 TL ile bin 400 TL arasında değişiyor. Ayrıca, tanıtım amaçlı olarak ilk satın alacak 40 kişi için 10 bin TL indirim yapıyoruz” dedi.

Kiracıya fırsat
Projenin tanıtım ve pazarlamasını gerçekleştiren Eskidji İzmir Bölge Ortağı Ali Erten ise, yüksek standart ve ucuz fiyat aralığında konutlara ilginin yüksek olacağını söyledi. Şu anda yaşanan ekonomik koşullara rağmen bu projeyi hayata geçirmeye karar verdiklerini dile getiren Erten, şöyle konuştu: “Kriz ortamının getirdiği malzeme satın alma kolaylıklarını ve maliyet azaltıcı diğer unsurları değerlendirerek bunu halkımızın kolay konut sahibi olabilmesi açısından fırsat haline getirdik. Özellikle ilk konutuna sahip olacak olanlara, sahip olduğu konutunu iyileştirmek isteyenlere ve özellikle kirada oturanlara olağanüstü bir fırsat sunuyoruz.”

Kaynak: Yeni Asır

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir