2 yıl önce temeli atılan, ancak parasızlık nedeniyle kaderine terk edilen Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi bina kompleksi projesi için ilk müjde İzmir Büyükşehir Belediyesi’nden geldi. Başkan Aziz Kocaoğlu, 2 yıldır hiçbir destek gelmediği için temel aşamasında kalan inşaatın beton ihtiyacını karşılayacağını açıkladı. Kocaoğlu, “Gücümüz yettiğince kenti ayağa kaldıracak projelerin tümüne destek olmaya çalışıyoruz. Dünya çapında bir iletişim fakültesi binası yapılmasını içeren bu projenin de beton ihtiyacını karşılayabileceğimiz ölçüde biz yapacağız” dedi.

Önemli bir adım
2006 yılında uluslararası basın merkezi, stüdyolar, amfiler ve konferans salonlarının bulunduğu modern bir iletişim fakültesi binası yapmak için yola çıkan Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi yönetimi, yardım için söz veren hayırseverlerin de desteğini beklediğini açıkladı. Yeni İletişim Fakültesi binası içinde “Uluslararası Medya Merkezi” de olacağını ve bunun İzmir’in kongreler kenti konusundaki hedefini destekleyen önemli bir adım olduğunu ifade eden Kocaoğlu, şunları söyledi:

Değerli isimler
“Türk basınında çok değerli isimlerin yetiştiği bu güzide okulumuzun daha etkin hizmet vermesini sağlayacak, böylesine bir tesisin yapımına Büyükşehir Belediyesi olarak elimizden gelen desteği vermeye çalışacağız. Uluslararası basın merkezi, stüdyolar, konferans salonlarının yer alacağı İletişim Fakültesi bina kompleksi projesi inşaatında karşılayabildiğimiz ölçüde beton ihtiyacını yerine getireceğiz. Ayrıca, uluslararası medya merkezi, İzmir’in uluslararası kongreler konusundaki hedefini de destekleyen önemli bir proje. Bu projeye biz de elimizden gelen desteği veririz. Emeği geçenlere de şimdiden teşekkür ediyoruz.”

Destek veririz

Büyükşehir Belediyesi’nin son çıkan yasayla görev sahasının genişlediğini ifade eden Kocaoğlu, buna karşın kenti ayağa kaldıracak her projeye ellerinden geldiği ölçüde destek olmaya devam edeceklerini söyledi. Kocaoğlu, “Sadece merkezde değil, çevre beldelerde de çok ciddi ihtiyaçlar var. Yasayla verilmiş görevimiz olsun olmasın kenti ayağa kaldıracak projelere hepsine destek olmaya çalışıyoruz” diye konuştu.

Yardım bekleniyor
Ege Üniversitesi İletşim Fakültesi öğrencilerini olumsuz koşullardan ve yetersiz dersliklerden kurtarmak amacıyla başlatılan projeye Büyükşehir Belediyesi’nin verdiği desteğin yanı sıra başka yardımlar da bekleniyor. Yaklaşık 10 milyon YTL’ye mal olacak inşaatın tamamlanabilmesi için demir, tuğla gibi ayni yardımlar ve nakdi yardımlara ihtiyaç duyuluyor.

Kaynak: Yeni Asır

İlgili haberler:
Böyle bırakmayın destek olun

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir