Konak Belediyesi tarafından Yenişehir’de Türk Mimarlar ve Mühendisler Odaları Birliği (TMMOB) adına yaptırılan, “Birlik Parkı”nın açılışı dün yapıldı.

birlikparki.jpgTMMOB Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Soğancı, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, Konak Belediye Başkanı Muzaffer Tunçağ ve İzmir Ticaret Odası Meclis Başkanı Necip Kalkan tarafından açılışı yapılan parkın projesini ölmeden önce mimar Harbi Hotan çizmişti.

BÜSTÜ KONDU

Mehmet Soğancı, “Parklar kent insanının buluşma yeridir. İzmir halkı burada dayanışma gösterecektir. Parkın adının da Birlik olması bu anlamda isabet olmuştur” dedi. Konak Belediye Başkanı Muzaffer Tunçağ, “Bu parkın projesini ölmeden önce rahmetli Harbi Hotan çizmişti. Bu 4 bin 300 metrekarelik alan üzerine kurulan ‘BirliK Parkı’ Hotan’ın eseridir. Bu nedenle parkın içinde onun bir büstü bulunuyor. Yenişehir’deki Ticaret Merkezi’ne de hayırlı olmasını diliyorum” dedi. Yenişehir Ticaret Merkezi’nin böyle bir parka çok ihtiyacı olduğu, Gıda Çarşısı Şaraphane çıkış yolunun da açılması gerektiği ifade edildi.

Kaynak: Yeni Asır

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir