CHP’li Kemal Kılıçdaroğlu’nun adaylığıyla seçim yarışının iyice kızıştığı İstanbul’da Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’ı zor günler bekliyor.

Bakırköy Belediyesi’nin açtığı “E-5 yolu” davasını kaybeden Büyükşehir Belediyesi’nin önüne 45 milyon TL’lik fatura konuldu.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin E-5 üzerinde Veliefendi sapağında kamulaştırma bedeli ödemeden, Bakırköy Belediyesi’ne ait arazi üzerine açtığı yan yol, belediye ve Bakırköy Belediyesi arasında dava konusu oldu. Yaklaşık iki yıl süren yargılama sonucunda Bakırköy Belediyesi, Büyükşehir Belediyesi’ne karşı açtığı davayı kazandı. Karar Yargıtay’ca onandı. Büyükşehir’in Bakırköy’e kamulaştırma bedeli olarak 27 milyon 750 bin TL ödemesi gerekiyor. Belediyenin ödemesi gereken miktar faizi ile birlikte 45 milyon TL’yi buluyor. Bakırköy Belediye Başkanı Ateş Ünal Erzen, Yargıtay’ın gerekçeli kararını beklediklerini, bu geldikten sonra paranın tahsili için yasal işlem başlatacaklarını söyledi. Erzen ayrıca o yolun kullanıma açılmasını da istedi.

Kaynak: Referans

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir