Vestel’in, “Red Dot Design Award”dan 2 tasarım ödülü kazandığı bildirildi.

vestel-lcd1.gifVestel’den yapılan açıklamada, “Red Dot Design Award”dan 2 uzaktan kumanda modeliyle 2 tasarım ödülü kazanan şirketin, Ocakta “Slim and Thin LCD TV” ile “Good Design Award”da da ödül aldığı ve böylece 2 ayda kazandığı tasarım ödüllerinin sayısını 3’e çıkardığı belirtildi. Vestel’in tasarım ödülü kazanan uzaktan kumandası “RC3900″ün, televizyon ile kullanıcı arasındaki köprüyü simgeleyecek şekilde, köprü formundan esinlenerek tasarlandığı ve çevreci yaklaşım gereği kumandada parlatıcı boya kullanılmadığı ifade edildi.

Ödül kazanan diğer uzaktan kumanda “RC3910”un da üst yüzeyindeki gümüş parlaklığı ve alt yüzeyindeki yumuşak siyah boyanın zıt uyum sergilediği, tuş ve ikonların yaşlıların kullanımını desteklemek amacıyla diğer kumandalara göre daha büyük yapıldığı kaydedildi.

Kaynak: Yeni Asır

One Comment

  1. Ingilterede yasayan kibrisli bir Turkum. Patentini aldigim ve tasarimini yaptigim bir urunu (folding U.K. Plug) Dunya pazarina sunmak uzereyim. BS1363 U.K. fisini, 55 yildan beri ilk defa tamamen farkli bir sekle sokup yeni standart kriteri cikarttirmayi basardim. Gunumuzun gittikce buyuyen tasin ilir elektronik sektorune uygun hale gelmesini sagladim. Su an British Standard Enstitusu tarafindan test asamasindayiz.
    Pararlama konusunda yardimci olabilecegine inandigim icin 2009 Red-Dot Tasarim yarismasina katidim ve Red-Dot 2009 tasarim odulu kazandim. 29 Hazirznda odul torenlerine katilacak tasarim odulleri kazanan Turk tasarimcilarla baglanti kurup tanismak istiyorum. Yardimci olursaniz sevinirim.
    Saygilarimla
    Zihni Yalcin

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir